У Рівненському Держархіві області експонуватиметься виставка, присвячена 203-й річниці з дня народження Тараса Шевченка.
Матеріали виставки – копії унікальних документів та фотографій, виявлених в архівах Рівного, Києва та Житомира.
Серед найцінніших – запис в метричній книзі церкви Іоанна Богослова села Моринці Звенигородського повіту Київської губернії про народження Тараса Шевченка за 25 лютого 1814 року.
Крім того, на експозиції представлені документи, які підтверджують заборону розповсюдження творів Великого Кобзаря ще за його життя – вилучення їх з бібліотек та продажу. Зокрема, «Циркуляр канцелярії попечителя Київського учбового округу директору Рівненської гімназії про заборону творів П.Куліша, М.Костомарова, Т.Шевченка та вилучення їх з гімназійної бібліотеки», датований 21 вересня 1847 року.
«Частина матеріалів розповідає про вшанування пам’яті поета і намагання російського царизму заборонити робити це, а особливо, напередодні 100-річчя з дня народження Кобзаря. Зокрема, в Рівненському архіві були виявлені матеріали, які підтверджують ці факти на території Волині в різні періоди її історії», – розповіла начальник відділу Державного архіву Рівненської області Людмила Леонова.
В архіві також презентовані документи, які повідують про події, пов’язані з похованням поета.
Виставка архівних документів експонуватиметься до 7 квітня цього року за адресою: м.Рівне, вул. С.Бандери, 26 а, корпус № 1 Державного архіву Рівненської області.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
353 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

дванадцять + вісімнадцять =