фото2У пятницю, 19 червня 2015 року, в Надбрамному корпусі Дубенського замку відбувся круглий стіл на тему: «Адміністративна реформа – шлях до гармонії громад чи конфлікт інтересів?». Участь взяли представники органів влади, громадські активісти, політики, журналісти.

Ініціатором обговорення адміністративно-територіальної реформи та шляхів її впровадження виступив голова Громадської експертної ради Михайло Корилкевич. Він зауважив, що нерозуміння відповідальних осіб на місцях та жителів району, що робити після об’єднання, в якому напрямку рухатися, не призведе до позитивних результатів реформи. Потрібна чітка стратегія, план подальших дій, які приведуть до позитивних змін в житті громад.

Учасниками дискусії стали: директор Офісу реформ у Рівненській області, депутат Рівненської обласної ради Руслан Сивий, голова Дубенської райдержадміністрації Юрій Парфенюк, заступник голови Дубенської районної ради Олександр Козак, міський голова Дубна Василь Антонюк, голова Громадської експертної ради Дубенщини Михайло Корилкевич, голова Рівненської обласної організації партії “Блок Петра Порошенка — Солідарність” Сергій Штурхецький, помічник-консультант народного депутата України Олександра Дехтярчука Петро Рухер, депутат Рівненської міської ради Сергій Паладійчук, віце-президент “Української Асоціації Маркетингу” Олександр Гладунов, громадський активіст та експерт Юрій Трачук, депутат Дубенської міської ради Олег Супрун.

У ході дискусії кожен учасник висловив своє експертне бачення щодо процесу утворення та подальшої активності громади Дубенського району. У підсумку активних обговорень щодо формування громад на Дубенщині було визначено, що до 22 червня район має остаточно визначитися зі змінами до перспективного плану об’єднання. Наразі пропозиція керівництва Дубна й району — утворити не єдину громаду, а сформувати декілька громад.

“22 червня обласна рада на вимогу громад, в т.ч. й Дубенського району, має вносити зміни до перспективного плану об’єднання громад. Попереду — багато кропіткої роботи для того, щоб адміністративно-територіальні новації принесли користь кожному члену громади”, – підсумував засідання 19 червня Михайло Корилкевич на своїй сторінці Facebook.

Телевізійну версію круглого столу можна буде переглянути в ефірі ТРК “Дубно”, ТРК “Ритм” та ТРК “Сфера ТВ”.

Як відомо, 12 червня Рівненська обласна рада підтримала перспективний план об’єднання громад Рівненської області. Проте такі кроки спричинили конфлікт громад Дубенщини, Радивилівського та Дубровицького районів. Зокрема, на Дубенщині найгострішими питаннями стали можливість створення не однієї громади, а кількох, та відсутність стратегії розвитку осучасненого району.

 фото1

Довідка

Громадська експертна рада розпочала свою діяльність в м. Дубно і є формою співпраці експертів у різних галузях суспільної діяльності, які прагнуть застосувати свої знання та досвід на благо місцевих громад.

Громадська експертна рада діє на засадах українського патріотизму та державності, безумовної підтримки цілісності і соборності України, активного спротиву виявам зовнішньої агресії та сепаратизму.

Проводить публічні обговорення важливих для місцевих громад проблем, розробляє експертні висновки, пропозиції, стратегії розвитку тощо і пропонує їх для втілення органам влади й ініціативним групам громадян. Кожен з експертів активізує та розвиває співпрацю фахівців у певній галузі для вирішення завдань, що постають перед спільнотою.

Ініціаторами створення та членами експертної ради є: Михайло Корилкевич, член Наглядової ради групи компаній «Монстера»; Олександр Карпюк, депутат Дубенської міської ради; Леонід Кічатий, директор Державного історико-культурного заповідника м. Дубна; Олег Супрун, спеціаліст управління архітектури; Олександр Гладунов, експерт Аналітичної групи «Стратегіко»; Олександр Лісовський, політолог. Громадська експертна рада розширила межі своєї діяльності з Дубно та району і співпрацює з громадами інших районів Рівненщини, ділячись позитивним досвідом і сприяючи реалізації корисних ідей.

Олександр Лісовський, координатор Громадської експертної ради

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

ПОКИ ПЕРЕБУВАВ У РІВНОМУ, ПОЗБУВСЯ УСІХ ЗАОЩАДЖЕНЬ

У Рівному вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні

У Рівному МЕГА подія – «DZIDZIO» + «КВАРТАЛ 95»

МІЛІЦІОНЕРИ ІЗ ЗОНИ АТО ПОВЕРНУЛИСЯ У ПОВНОМУ СКЛАДІ

Проект «Рівне. Літо. Музика» зібрав аншлаг

tomat_green-01

465 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 4 =