Отримати гроші, насіння, сільськогосподарську техніку під заставу майбутнього врожаю. Таку можливість отримають аграрії Рівненщини, скориставшись проектом «Аграрні розписки».
Це новий інструмент, який має на меті покращити доступ до коштів для малих та середніх сільгоспвиробників.
Нині – на початку аграрного року – в рамках проекту проводять серію тренінгів для фермерів, кредиторів та нотаріусів. Це необхідно для того, аби роз’яснити механізм усім причетним.
На переконання заступника голови Рівненської ОДА Ігоря Тимошенка, для області проект є достатньо актуальним та ефективним. Адже Рівненщина – це передусім  аграрно-індустріальний регіон.
«У нас позитивна динаміка приросту сільськогосподарської продукції. Щороку підвищується урожайність культур. Аграрні розписки спрямовані на підтримку малого і середнього сільгоспвиробника. Адже дозволяє їм на привабливих умовах залучити додатковий ресурс у свій бізнес», – наголосив Ігор Тимошенко під час презентації проекту в обласній адміністрації.
Зацікавленість аграрними розписками у сільгоспвиробників є, стверджує директорка департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Надія Переходько. До весни будуть проведені навчання. А потім аграрії вирішуватимуть, чи будуть брати участь у проекті.
«Сільськогосподарське виробництво є сезонним. Адже треба вкласти гроші, щоб посіяти, і чекати урожай до осені, щоб отримати прибутки. Тому без запозичених коштів галузь не може успішно розвиватися», – розповідає Надія Переходько.
За її словами, аграрні розписки повинні полегшити доступ сільгоспвиробників до коштів. Проте мають бути створені однакові умови для аграріїв та кредиторів.
Аграрні розписки підлягають нотаріальному посвідченню та реєстрації в Реєстрі аграрних розписок. Як запевнили в управлінні юстиції у Рівненської області, навчання для нотаріусів уже провели, тому вони готові до впровадження проекту.
За більш детальною інформацією можна звертатися до департаментів агропромислового розвитку ОДА (м. Рівне, майдан Просвіти, 1) чи регіональних координаторів Проекту IFC «Аграрні розписки в Україні».
Проект впроваджується IFC, членом Групи Світового банку, у партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією в  Україні.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Теґи:
284 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − один =