Саме під такою назвою реалізують канадський проєкт на Рівненщині. Упродовж трьох днів працівників Республіканського центру навчала команда канадських лікарів з мультидисциплінарної роботи.
Це невролог, фізичний терапевт, ерготерапевт, логопед, психолог та реабілітаційна медична сестра. Вони презентували власну форму реабілітації в Канаді, розповіли про місцеві реабілітаційні центри, а також поділились методами роботи з пацієнтами.
«Проєкти, подібні до цього, уже тривалий час функціонують у багатьох країнах світу, у тому числі і в Канаді. Вони направлені на реабілітацію бійців і ветеранів з психологічними і фізичними травмами, які були спричинені війною. Проєкт «Ангели Хоронителі України» реалізували на Рівненщині вперше за підтримки Ліги Українок Канади та МОЗу. Для області, а особливо для госпіталю ветеранів війни, цей проєкт надзвичайно потрібний», – зазначила заступниця голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко, яка зустрілася із учасниками проєкту.
На навчання до канадських фахівців приїжджали студенти з Рівненської медичної академії, Луцького медколеджу, Українського католицького університету, а також були присутні лікарі Клеванського госпіталю ветеранів війни.
За словами голови Ліги українок Канади Оксани Кузишин, цей проєкт об’єднав зусилля канадських фахівців з багаторічним досвідом :
«Я майор канадської армії у відставці, моя спеціальність логістика. За часів військової служби я побувала в післявоєнній Боснії, на кордоні між Ізраїлем і Сирією, на Гаїті після того, як у 2010 році на острові стався руйнівний землетрус. Тому, не за чутками, знаю про важливість впровадження нових методів реабілітації. Наш проєкт полягає у тому, аби заохочувати фахівців навчатися. Адже ніхто краще не допоможе військовому, як хороший лікар, який розуміється в останніх техніках реабілітації. Ми щиро радіємо такій можливості співпраці, адже процес навчання завжди двосторонній».
Присутнім презентували 6 навчальних блоків, в яких лікарі з Канади провели не тільки навчальні лекції, а й практичні заняття. Упродовж трьох днів вони обмінювалися досвідом між собою, а сьогодні до практичних занять залучили ще й пацієнтів.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
45 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

один + один =