20150507_1544287-8 травня 2015 року, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, голова Управління зовнішніх церковних зв’язків архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон з офіційним візитом відвідав столицю Німеччини місто Берлін.

Під час візиту архієпископа Іларіона супроводжував заступник голови УЗЦЗ архімандрит Кіріон (Інасарідзе).

7 травня, у першій половині дня, делегація Київського Патріархату відвідала Бундестаг, де відбулася зустріч з депутатами німецького парламенту. На зустрічі були присутні депутати Християнсько-демократичного союзу та Християнсько-соціального союзу Баварії. Головним організатором зустрічі виступив професор, доктор юридичних наук Геріберт Хірте (Prof.Dr.Heribert Hirte), голова організації “Stephen circuit”.

Сторони зустрічі обговорили російську агресію на сході України. Представники німецького парламенту виступили з підтримкою територіальної цілісності України та висловили надію на мирне розв’язання військового конфлікту.

Архієпископ Іларіон розповів депутатам про міжцерковні відносини в Україні та причини розбіжностей УПЦ Київського Патріархату з УПЦ Московського Патріархату. Голова УЗЦЗ розповів про соціальне служіння, яке Церква звершує зараз, під час військового конфлікту на Донбасі, допомагаючи духовно, психологічно і матеріально військовослужбовцям, пораненим та їхнім сім’ям, переселенцям і мирним жителям, які страждають через війну.

20150507_160418

Владика Іларіон також підкреслив важливість єдиної Помісної Православної Церкви в Україні, яка має об’єднати всіх православних українців та стати рушієм позитивних змін на теренах України. У зв’язку з чим рівноправне ставлення до Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Православної Церкви Московського Патріархату зі сторони Вселенського Патріархату та інших Помісних Православних Церков є надзвичайно важливим і наріжним питанням, яке заслуговує уваги Святійшого Вселенського Патріарха Варфоломія I. Наприкінці зустрічі архієпископ Іларіон подякував за теплий прийом і висловив надію, що німецькі приятелі і надалі будуть підримувати Українську державу та сприятимуть об’єднанню розрізнених Православних Церков України в єдину Помісну Українську Православну церкву.

20150507_161024

У другій половині дня делегація Київського Патріархату відвідала Посольство України у Федеративній Республіці Німеччина, де відбулася зустріч з послом України паном Андрієм Мельником. Архієпископ Іларіон розповів пану послу про мету візиту, діяльність деканату УПЦ Київського Патріархату у Німеччині, зокрема про новостворену парафію у Берліні. У свою чергу дипломат розповів архіпастирю про життя української громади у Німеччині, зокрема про благодійну допомогу, яку українці регулярно передають на Донбас як військовим, так і тим, хто постраждав від російської агресії.

20150507_16344220150507_17091820150507_17113120150507_192544

За матеріалами Управління зовнішніх церковних зв’язків

416 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

дванадцять − 8 =