Майже 30 учасників навколосвітнього вело-екшену «Україна без сиріт» прибули на Рівненщину.
Велосипедисти – прийомні діти, колишні сироти, вихованці та випускники інтернатів. А ще – усиновителі, представники громадських та благодійних організацій.
Більшість учасників – із Маріуполя. Найменшому з них 8 років.
Велосипедистів зустріли представники служб у справах дітей, громадськість, що опікуєтсья сирітством.
Велопробіг спрямований на те, аби закликати інших людей всиновлювати. Учасники туру переконані, що Україна побачить останній зачинений дитячий будинок.
Ініціатором заходу є батько 32 прийомних дітей, священик, капелан української армії, керівник фонду «Пілігрим» Геннадій Мохненко.
«До того, як потрапити у сімю, мої діти виховувалися в підвалах. Я переконаний, що усі діти повинні жити в сім’ях. Ніякий інтернат не замінить їм батьків», – розповів Геннадій Мохненко.
Учасники велотуру вже подолали понад 15 тисяч кілометрів територією Росії та України. Проте через агресію сусідньої держави велопробіг був призупинений.
Стартували велосипедисти з Києва і проїдуть через п’ять українських областей. Загалом в рамках велотуру учасники відвідають 10 країн Європи. Фінішує велотур 1 вересня в Німеччині. Учасники подолають 5 тисяч кілометрів.
Проте, за словами Геннадія Мохненка, наступного року велосипедисти планують продовжити свою подорож через інші 10 європейські країни. Водночас в планах учасників – велопробіг у США.
«Сьогодні ми хочемо максимально привернути увагу громадськості до проблеми сирітства. Тому цього дня, окрім велопробігу, відбудуться ще декілька заходів, а також концерт на Майдані Незалежності у Рівному, що розпочнеться о 20 годині», – повідомив координатор проекту «Україна без сиріт» в Рівненській області Тарас Блащук.
Велотур відбувається за активної підтримки Уповноваженого Президента з прав дитини Миколи Кулеби.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
628 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

три × 4 =