фото ілюстративне з мережі Інтернет

фото ілюстративне з мережі Інтернет

На Рівненщині підтверджено ще 2 випадки ботулізму. На даний час таких випадків вже 8. У 2015 році таких випадків зафіксовано 5.
Захворіли 2 жителі Березнівського району 1996 та 1999 року народження. Зі скаргами на розлад зорової функції – двоїння в очах (диплопія), утруднене ковтання, м’язову слабкість, порушення мови (дизартрія) хворі були госпіталізовані до реанімаційного відділення КЗОЗ «Березнівська районна лікарня». Хворі отримують адекватне лікування.  Обом було введено протиботулінічну сироватку. Стан хворих покращився.
Захворювання пов’язане з вживанням тушонок зі свинини та качок, домашнього приготування. Стерилізація продукту в обох випадках проводилася в духовій шафі. Тушонки хворі вживали разом.
Провідну роль у запобіганні захворювання на ботулізм відіграє суворе дотримання санітарно-гігієнічних норм і правил під час транспортування, виготовлення та зберігання продуктів харчування, особливо консервованої продукції, ковбас, рибної продукції.
Про це повідомляє лікар-епідеміолог  відділу епідеміологічного нагляду  (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань  ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ  України» Л.В. Грицюта.
701 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − 8 =

НОВИНИ