HUYM8pPCoHIСвяткове вбрання, зачіска, make-up – все, як годиться. Чай замість шампанського. Сьогодні я збираюся до рівненського нічного клубу «Лагуна». Цієї ночі мій візит матиме дещо інший характер, аніж усі попередні рази. Я проводитиму експеримент! Ціни, вікова градація відвідувачів, шкала тверезості, рівень музичного оформлення вечору, зовнішній вигляд цьогонічних лагунівців, про що пліткують у жіночому туалеті. Яке воно нічне життя Рівного?!

П’ю чай, ставлю нетбук на підзарядку, підфарбовую вуста, одягаю пальто (надворі весна якась, а що лютого не буде – одразу березень?), викликаю таксі і гайда… самій цікаво, що з того всього вийде!

Перед тим, як почати збиратися на нічну спец. операцію, я трішки помоніторила інформацію щодо місця, де проводитиму практичну частину міні-дослідження. Пошукова система «Google» знає все.

«Нічний клуб Лагуна безумовно вже довгий час є обличчям клубного життя Рівного. Лагуна- флагман в індустрії розваг нашого міста. Комплекс,що вміщує до 1000 чоловік, оформлений дизайнерами в стилі палуби корабля. Два поверхи, чотири бари, запальний балет та драйвові дівчата – піджеї, швидкі офіціанти та привітні бармени. Краще світлове та звукове устаткування. Хороший вибір алкогольних та слабоалкогольних напоїв, різноманітних коктейлів і фірмових страв, широкий асортимент заправок до кальянів. Не можна не згадати про величезний вклад Лагуни в формування розуміння якісного відпочинку. Вперше жителі міста Рівне відчули справжню атмосферу живих концертів та виступів кращих діджеїв України та зарубіжжя. Саме тут все стало по-іншому! Посадочних місць – до 250

Саме тут все стало по-іншому! Саме тут Вас відпустить турбота та нудьга.» (http://afisha.rovno.ua/club/nichniy-klub-laguna)

M2Gd5YjBf0c

Ось, яку інформацію в інтернеті про рівненський нічний клуб знаходить людина, котра, можливо, ні разу там не була, але не виключає варіант потрапити туди із розрахунком гарно провести час.

А що ж знаємо про все те ми – рівняни?

x_2433df1dЗ 2005го року в нашому рідному Рівному функціонує розважальний заклад під назвою нічний клуб «Лагуна». Пригадую, як образливо мені було через мій надто юний вік, який в той час заважав моєму легальному проникненню до міської сенсаційної новинки! Звісно, моменту, коли мені виповниться 18, я не чекала! До НК «Лагуна» вперше потрапила у 16, на концерт гурту «Скай».

З тих пір минуло близько десяти років, а у Рівному так і немає гідного конкурента за розміром, вмісткістю та кількістю зіркових гостей (співаків, гуртів, діджеїв), котрі виступали саме в цьому закладі за роки його існування. Всі ці пункти є ознакою якості клубу? Найперше, справа тут не в якості, а в монополії! Немає у Рівному рівносильного за розмірами та «нафаршированого» різноманітними забавами подібного розважального закладу.

Та чи потрібен місту ще один такого роду клуб? В ході осмислення цього питанням, логічно виникає наступне: «Яка мотивація розвитку закладу, у якого немає конкурента?». Інші розважальні заклади Рівного не мають можливості розмістити таку велику кількість людей, як НК «Лагуна». «Магнат», «Стадіо-паб», «Скай-бар»… можливості цих нічних пристанищ рівненських тусовщиків значно обмеженіші, не в плані якості, а в плані їхньої камерності.

У сусідньому Луцьку ситуація схожа. Найбільший клуб цього міста «OPERA DANCE CLUB». Звертаюся за інформацію до соціальних мереж. На Facebook група Лагуни надто скромна. Аж 454 людей відмітилися у ній. Група майже не ведеться. Лише афіші міняються, активність низька, судячи по лайках та коментарях. Російська мова в прерогативі. І це зважаючи на той факт, що у Рівному переважна більшість україномовного населення! В іншій спільноті «Ровно НК Лагуна» активність трошки вища. В ній я натрапила на наші фото!!! Оркестранти симф. рок. оркестру «BREVIS» на концерті гурту «ONUKA». Тааа… неочікувано. Найсвіжіші записи на стіні цієї групи датовані листопадом. Робимо висновок, що група не ведеться.

Тепер, аналізуємо спільноти у VK. Найбільша група присвячена НК «Лагуна», яку я знайшла тут – це «Lagyna TodaY». Кількість учаcників групи в момент написання цієї статті 24311. Це значно більше, ніж у фейсбуці, погодьтеся. Активність на стіні присутня, 67 афіш, музика, відео. Група ведеться. 15 тем для обговорення, з яких мене зацікавила «наши плюсы и минусы…. ваше мнение… (адекватно, по сути…)». Ось їм люди і пишуть адекватно та по суті, що потрібно більше електронної музики, урізноманітнення тематичних вечірок. На мою думку, слушним є зауваження, щодо фейс-контролю, який має бути перед тим, як люди купують квитки. А то спершу квитки, а потім – ми вас не пускаємо, бо не маєте документів, чи «припхалися» в спортивних штанях, або у вас в сумці 17-ти зарядний пневматичний пістолет.

Починаючи із 2011 року зауваження одні і ті ж! Не пускати неповнолітніх, зробити точнішими й конкретнішими вимоги щодо dress-коду, підвищити якість музичного оформлення – камінь у двір діджеїв!  Ось один із коментарів в опитуванні «Ваши мнения. Пожелания. Жалобы. Помогите нам стать еще лучше.»:

TWfXXCvkChg«Big Manя не досить часто відвідую ваш заклад, але декілька разів випадала нагода.
загалом атмосфера у вас непогана
єдине мене не порадувало це те що кожного разу як я був крутили одні і ті ж треки, які крутять завжди і у всіх нічних закладах області вже років так з 10. Звичайно діджеї мутять нові сети, мікси, але багато старого залишається (можливо діджеї не винні, можливо їм говорять що саме і як крутити…я не знаю)…ріал в лагуні чув треки ну дууууже старі, той самий бон джові.ну невже немає ніякої заміни йому, всі рази коли я був в лагуні полюбом мав бути бон джові. я не говорю що це поганий трек, він досить хороший, прост старий, “але чо народу подобається, всі кричать, скачуть, хай буде”, або всім відомий трек Енімал випущений років 2 тому, відносно не старий, але всерівно одноманітність набридає.
в наш час в інтернет кожного дня заливають купу нової драйвової музики (не говорячи вже про нові напрямки які виникають), чисто клубної музики, просто сідай і відбирай саме сочне, але ні, навіщо? вони ж пруця під “у міня єсть барада”.
як на мене розвиток людини, формування її світогляду, власної думки залежать від усього, в тому числі і від музики. тому крутіть щось новіше і краще.
п.с. : 
2 рази потрапляв в лагуну і був задоволений на всі 100
не знаю як звати тих діджеїв 
1. довгий худий блондин
2. пузатий бородатий».

Не братимемо до уваги граматичний бік даного коментаря тому, що це коментар, а не науковий чи літературний нарис. Суть його вірна! Шановні діджеї, досить виливати на людей потоки давнішньої набридлої музики, досить «присаджувати» їх на неякісний та неновий продукт! Так, вони чомусь скачуть під застарілі треки, і Бон Джові, до речі ще не найгірший варіант того, що можна почути в НК «Лагуна»! Але надія є! «Довгий худий блондин і пузатий бородатий». Ця частина коментаря мене особливо повеселила! Не будемо рівняти усіх під одну пряму. Хороші діджеї все таки є і вони до НК «Лагуна» «заходили» й «заходять». Але я особисто, часто відвідуючи сей клуб раніше, майже не відвідую його зараз. Одна із причин – однакова музика, що із року в рік передається, мов спадок. Фамільна реліквія?!

До цієї теми ми ще повернемося в тій частині даного міні-дослідження, в якій я писатиму про мою суботню безалкогольну party.

Отже, зауваження відвідувачів лишаються такими ж, як і п’ять років тому, а разом з ними – та сама музика й ті самі проблеми! А яке основне правило сервісу?! Бажання клієнта – закон!

Шановні лагунівці, особисто я вважаю, що групи й спільноти потрібно оформлювати українською мовою. Першочергово! Все таки заклад функціонує на території України, його власники й працівники заробляють гроші у вигляді української валюти – гривні й державна мова нашої країни – українська! Несправедливо й неправильно ціною неутискання російської мови утискати українську! Такий-от лірико-драматичний відступ.

Тепер завітаємо на сторінки луцького конкурента нашої Лагуни – «OPERA DANCE CLUB»! Ввела у пошуковій системі Google «Опера Луцьк». Перше посилання – група у соціальній мережі «Вконтакте». Зайшла. 23388 підписників. Група оформлена українською мовою, грамотно. Замість «наши плюсы и минусы…. ваше мнение… (адекватно, по сути…)» – «Ваші відгуки та пропозиції». Правильне й цікаве оформлення постів, яке включає в себе інформування про події, що відбуватимуться в нічному закладі, заохочення у вигляді різноманітних розіграшів, знижок, лаконічні та змістовні анонси вечірок. Адміністратори тут працюють.

Читаючи відгуки відвідувачів «OPERA DANCE CLUB» у Луцьку, розумію, що і там вистачає, як плюсів, так і мінусів. Що добре, так це наявність в групі обговорення «Ваш музичний смак», де відвідувачі діляться улюбленою музикою. Цитую: «Залишайте Ваші улюблені треки тут і можливо саме Ваш трек Ви почуєте у нашому клубі». Забагато «Ви», як на мене, але… сама ідея вірна! А нарід – небайдужий та активний заповнив та заповнює цю бесіду різноманітною музикою! Ось він – один із шляхів вирішення проблемного питання якості музичного оформлення.

Не аналізуватиму кількість запрошених зіркових виступаючих, різноманітність та різноплановість вечірок у обох великих нічних розважальних закладах, адже, судячи по афішах і у луцькому, і у рівненському клубах всього цього вистачає. Зокрема, особисто я не так давно відвідала концерт українського інді-рок гурту «Vivienne Mort», який проходив саме в «Лагуні», а Луцькі любителі нового якісного українського музичного продукту зможуть скоро відпочити й потішитися на концерті гурту «The HARDKISS». Слідкуйте за афішами вашого міста!

Зрештою, кожен сам може оцінити та перевірити подану мною інформацію й зробити свій власний висновок.

Все ж, варто прагнути до кращого!

Короткий аналіз ситуації клубного життя на Волині завершено. Тепер переходимо до основної частини заради якої я і взялася за цю роботу!

Вечір почався добре. Привітний таксист вибачився, що запізнився, хоча він зовсім не запізнився. На моє здивування, стосовно його мега привітності видав репліку, котра розвеселила: «Я такий приємний, бо я не корінний таксист».

При вході до НК «Лагуна», я помітила, що його назва не працює, тобто, не світиться. Куди я приїхала?

llWaRTURB4Q

Якийсь хлопець в черзі при вході «розводив» свою малу, що її не пустять, якщо те, в чому дівчина вбрана не відповідає dress-коду. Про себе подумала, що так воно і було би, якби той dress-код тут існував та, якби адміністрація дослуховувалася до порад стосовно цього, дописувачів в соц.. мережах. Це не про Лагуну. Табу – спортивні штани, шорти та кепки. А кепки чому? Не знаю.

5gbfjcQjHys

Цієї суботньої ночі в клубі була ретро-вечірка під назвою «Disco марафон 80х 90х».

tVadSqVb8aE

Вартість квитків: для дівчат – 60 грн.; хлопцям – 70 грн. Різниця 10 гривень в ціні, то певно таке маленьке заохочення, зважаючи на те, що дівчатам аби піти до НК «Лагуна» в усій красі треба витратити більшу кількість грошей.

Спочатку ти купуєш жовтий браслетик на руку, який стає твоїм пропуском на корабель розваг, потім тебе проскановують своїми прискіпливими поглядами масивні охоронці, паралельно перевіряючи твою сумочку. Спершу – квиток, потім – перевірка, може доведеться квиток повертати. Переді мною в хлопця перевірили паспорт – за віком слідкують. Це добре. Наступний крок – гардеробна, де три моторні жіночки забирають у тебе верхній одяг та видають номерок. Озброївшись лагунівськими аксесуарами – паперовим браслетом й пластмасовим трикутничком із намальованим номером, дівчата йдуть до жіночої вбиральні, аби поправити свій зовнішній вигляд й довести його до ідеалу, а чоловіки прямують до бару, в принципі, з тією самою місією.

Я потрапила до WC о 00:20. В цей час в туалеті нудно, чесно скажу. Дівчата ще красиві і, ще тверезі. З пафосним серйозним виглядом підмальовують вуста. Вродливі, нічого казати, але подібні, мов сестри! Певно, більшість майстринь салонів краси проходять одній й ті самі курси підвищення кваліфікації. В залі грає пісня «Шикідим» Віктора Павлика. Це перша українська пісня за вечір! Друга – медляк «Роксоляна» легендарних для української естради Братів Гадюкіних. Інших українських пісень я не чула за всю ніч. Можливо, ще якась одна була, а я не завважила. Але… людоньки, складається враження, що я не в Україні зовсім!

Згадала MC Міцика Гонібеза з його прекрасним проектом «Укротека», де лунала величезна кількість українських хітів, окремі з яких так влучно було би крутити на вечірці «Disco марафон 80х 90х»! Але це суто моя думка.

NkqJTJTL7J0

З жіночого храму краси я попрямувала до чоловічого, себто, на бар. Бармени молоді, швидкі та привітні. Карта коктейлів – ціни від 60 до 100 грн. за шейкові напої. Улюблений напій багатьох жінок – ігристі вина (шампанське, як прийнято в народі) варті від 130 до 450 грн. Але… у мене безалкогольна вечірка, тому за вечір я випила мінералку з лимоном та склянку соку. За мінералку я віддала 30 грн., завчасно не помітивши, що бармен з 50 грн. дав мені решту 20. Можливо, це помилка, а може маленька «Моршинська» зі скибочкою лимону в даному клубі дійсно варті 30 грн.

ruk1yaiBrAA

Пити сік економніше – 10 грн. за склянку.

Протягом вечора я намагалася визначити, який напій є найбільш ходовим. Горілка! Горілка із соком. Панянки замовляють ігристі вина, але від горілки теж не відмовляються.

Особисто мене вразила подача коктейлю «Текіла бум»! Мрієте отримати склянкою по голові? Вважаєте себе настільки привабливим(ою), що навіть помаранчева каска не зіпсує вашої краси! Тоді, замовляйте у НК «Лагуна» саме цей коктейль.

45-nJIb7NIQ

Для тих, хто хоче спробувати напій «Текіла бум» вдома, можна знайти необхідну інформацію в інтернеті, зокрема на сайті LoveCooks. А саме:

«Коктейль «Текіла бум/Tequila Boom або Tequila Boom Boom популярний в барах, на дискотеках і… в крутих блокбастерах)) Є версія, що такий коктейль на один ковток придуманий байкерами… Кількість «boom» у назві відповідає кількістю ударів стопкою по столу для деякого спінювання коктейлю.» Коктейль готують із золотої або срібної текіли + спрайт. Нічого не можу сказати про смакові якості цього напою, але радості його спосіб подачі викликає чимало. Отримавши склянкою по касці, яка в той момент знаходитиметься у Вас на голові, точно сміятиметеся!

Раптом, після чергового англомовного хіта минувшини залунав хіт радянщини «И снова седая ночь, и только ей доверяю я». Почалася масова ейфорія. І ніж врізався в серце. А якби увімкнули пісню Скрябіна, той самий «Танець пінгвіна», я певна, що ейфорія була би не меншою! Ну ок, гаразд. «Снова седая ночь» теж свого роду історія, від якої не дітися, як і «Привет, Андрей» та «Белие рози», які теж лунали того вечора. Але… не менше, аніж 50 % російської музики! Шановні, то «перебор». Сумно.  Від діджеїв залежить під яку музику танцюватиме народ, котрий випив собі, веселиться. Легше поставити іншу пісню, аніж підійти до кожного відвідувача з питанням: «Як ви можете танцювати під це?!».

Колись мені було 18 і я теж відривалася на диско марафоні в НК «Лагуна». Потрапивши на дану вечірку у 25 я констатувала – а музика то та сама! Один в один! Невже увесь плейлист двадцятирічного періоду 80-90і вкладається в декілька десятків треків, які рік у рік треба повторювати?!

Люди все одно танцюватимуть і приходитимуть, вірно? Бо подібний клуб в Рівному один… На всі ці мої питання можна дати цілком слушну відповідь: «То не ходи, коли тобі не подобається. Сиди вдома або йди в інше місце». Але ця відповідь якось не в’яжеться із політикою якісного маркетингу.

Хочу похвалити рівнян! Дуже пристойна поведінка, достойний зовнішній вигляд. Я була приємно вражена! За ніч в клубі ніхто нікому фейс не «начовп», по всьому залу ходили охоронці, котрі уважно слідкували за ситуацією. Ніякого дискомфорту. Загалом, атмосфера мені сподобалася. Прикрасою вечірки стали моменти, коли зі стелі на танцюючих сипалося лискучі папірчики. Всередині одразу прокидалося маленьке дитятко, котре щиро тішилося сріблястому дощику. Спостерігаючи за оточуючими, я збагнула, що це дитятко прокидалося не лише в мені!

pjLOsmV3TNY

Після другої години ночі я подалася до жіночої вбиральні, де народу значно побільшало й стало набагато цікавіше, аніж було за дві години до того!

  • Альонаааа! Альонааа! – на всю вбиральну пролунав крик з однієї із кабінок. – Альонааа! В тебе є розщоска?
  • Є! – відповіла Альона.
  • Альонааа! Альона! – крик із кабінки не вщухав. – В тебе є розщоска?!!!
  • Та є!
  • Альона. – дівчина вийшла із кабінки та підійшла до люстерка, до тієї самої Альони.
  • Альона, ти забула рєсніци накрасить.
  • І що, нормально?
  • Нормально. Їх не видно. Альон, розчеши мене! В тебе є воші?
  • Нема.
  • Ну, то норм. Чеши.

Даний туалетний діалог я слухала у супроводі пісні «Музика нас связала». Ото дівчата!

Не обійшлося цієї ночі без Макарени, яку майже ніхто не вмів танцювати й без легендарного «Personal Jesus» Depeche Mode. Бон Джові теж крутили!

Чесно, мені було весело. Деякі треки, хоч вже й добряче набридли, а все ж заводили. І я танцювала, паралельно розглядаючи людей навколо себе. Вікова градація присутніх на диско марафоні – 20-30 років. Чим ближче до ранку – тим підвищувався рівень сп’яніння оточуючих. Але до непристойності п’яних я не бачила. Можливо тому, що охорона добре працює!

Отже, що я отримала за свої 60 грн. у НК «Лагуна»? Відремонтоване не так давно велике приміщення, голосну музику, асортимент напоїв та страв в меню закладу, де є з чого вибрати, якщо ти допускаєш для себе більш-менш бюджетний варіант і, якщо маєш намір провести час дорого та з шиком. Знову ж таки все відносно. Люди навколо мені сподобалися, приємно втішена їх зовнішнім виглядом та поведінкою. Запальні піджейки багато танцювали. Сріблястий дощик потішив.

RnW0BT8lgcU

МС не було (а якщо й був, то майже не балакав), конкурсів – теж. Української музики відвідувачі не почули (за винятком двох, можливо трьох пісень).

Охорона присутня й працює добре. Офіціанти бігають, бармени не пасуть задніх. Заклад працює і це заслуговує на похвалу. Зусилля прикладаються. Але самовпевненістю похідною від монополії тут насичене все.

Коли їхала додому у таксі, за яке заплатила 36 грн (мала платити 40, але забула в подруги свої гроші, тому, попросила водія таксі завести без 4 грн. на що він погодився) думала, як добре, що в клубі не палять! Згадала, яка смердюча я колись приїжджала додому після дискотек через ті сірі димні хмари від цигарок!

Шановні працівники НК «Лагуна», дякую вам за концерти, вечірки, які проводите. Не дякую вам за російськомовні сайти, групи, спільноти у соц. мережах, велику кількість неякісної музики на дискотеках, мінералку за 30 грн., традиційні вечірки, які є більше муміфікованими, аніж традиційними.

Світ мчиться вперед! Продукти людської діяльності блискавично видозмінюються та удосконалюються щодня. Вслідкувати важко, але воно того варте!

Вітаю НК «Лагуна» із десятиріччям! Бажаю цьому рідному для рівнян нічному клубу розвитку, нових класних вечірок, різноманіття прогресивної музики, багато-багато красивих й вдячних відвідувачів!

Олександра Григорчук

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

На Рівненщині перед судом відповідатиме правоохоронець, який обманним шляхом заволодів коштами рівнянина

На Рівненщині судитимуть учасника терористичної організації «ЛНР»

На Рівненщині обговорять кращі ідеї розвитку активного туризму в західноукраїнському регіоні

На Рівненщині підірвали стелу Олександру Музичку

НА РІВНЕНЩИНІ ПРАВООХОРОНЦІ З’ЯСОВУЮТЬ ОБСТАВИНИ ПОЖЕЖІ В АПТЕЦІ

В реорганізованій школі-інтернаті на Рівненщині може вчитися більше дітей

НА РІВНЕНЩИНІ ПІД КОЛЕСАМИ ПОЗАШЛЯХОВИКА ЗАГИНУЛА 45-РІЧНА ЖІНКА

Рівненська журналістка просить радикалів її більше не вітати

У Рівненського “Вереса” нові гравці

Підозрюваних у розбійному нападі 5 жителів Кіровоградщини взято під варту

tomat_green-01

2 157 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

пять × два =