Незабаром в Рівненській області може розпочатися будівництво датського заводу з виробництва газобетонних  блоків. Про це повідомив голова ОДА Віталій Чугунніков.

Зокрема, Віталій Чугунніков розповів, що компанія H+H International А/S ще у 2007 році виявила бажання збудувати на Рівненщині завод по виробництву газобетонних блоків. Для цього підшукали відповідне місце. Так, враховуючи, що сировиною для виготовлення таких блоків є пісок, датська компанія запланувала зводити підприємство в районі найбільших родовищ піску в Рівненській області – Вельбівне та Вельбівне-2. Загальний обсяг інвестицій, які планують залучити в область іноземці, сягає понад 38 мільйонів євро.

Починаючи з 2007 року представники компанії пройшли практично всі етапи та отримали дозволи на відповідні земельні ділянки. Також перемогли в аукціоні з продажу спеціального дозволу на користування надрами, заплативши за нього вдвічі вищу ціну від стартової – 1,5 мільйони гривень.

Однак, починаючи з 2013 року через постійну зміну уряду та керівників профільних міністерств компанії не вдавалося погодити проект розпорядження Кабміну про вилучення та передачу в оренду земельної ділянки площею більше 5 гектарів із зміною цільового призначення. Тож протягом останніх двох років питання будівництва заводу призупинилося.

Голова Рівненської ОДА вважає такий стан справ недопустимим. А тому взяв під контроль запуск даного заводу, та особисто їздив в Кабінет Міністрів для пришвидшення розгляду відповідного розпорядження Уряду.

«Сьогодні, коли ми маємо вкрай непростий бюджет, залучення нових інвестицій з боку європейських компаній може стати справді порятунком для країни. Я вважаю розкішшю, на яку ми не маємо права, тримати на паузі вирішення питання запуску цього заводу. Адже такі підприємства – це інвестиції в область, і робочі місця, і надходження до бюджету. Тому я особисто зайнявся рішенням цього питання. Важливо, що в Кабміні ми маємо повне розуміння та підтримку в цьому питанні», – розповів Віталій Чугунніков.

За словами голови облдержадміністрації, на сьогодні проект розпорядження Кабінету Міністрів України пройшов погодження чотирьох профільних міністерств та направлений на експертизу в Міністерство юстиції. У разі позитивного експертного висновку проект розпорядження буде поданий Кабінету Міністрів України для ухвалення.

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА

tomat_green-01

Теґи:
549 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

чотири × 2 =