Демидівська громада продовжує активну організаційну роботу.  Перші кроки вже зробили, прийняли бюджет, нині працюють над формуванням команди. Зокрема у громади виникло ряд запитань, щодо переведення працівників  на роботу у громаду. Ці та інші питання допомагають вирішити   консультанти  Проекту ПУЛЬС «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (USAID) Рівненського РВ АМУ під час розширеної  консультації з  представниками Демидівської громади.
Людмила Кушнер, консультант з бюджетних питань  допомогла розробити штатний розпис. Нагадала, що керівних посад має бути не більше третини. Розглянули механізм вивільнення працівників, та їх попередження. Напрацювали ймовірні варіанти посад, які можна запропонувати працівникам колишніх сільських рад, адже Демидівська ОТГ об’єднала 8 сільських рад.  Спільно з громадою, Людмила Кушнер зробила попередні розрахунки щодо оплати праці працівників.
Консультант з юридичних питань Василь Курилас нагадав про правову базу таких дій. Адже потрібно врахувати інтереси усіх людей, але і не набрати забагато працівників, адже тоді коштів може не вистачити.  «Потрібно звернути увагу на нові вимоги  трудового законодавства, щодо кваліфікаційних вимог до працівників органів місцевого самоврядування. Якщо людина претендує на вищу посаду ніж мала, то вона може потрапити лише через конкурс. Тому громада має обов’язково, на окремі посади, оголосити конкурси » – зазначив  Василь Курилас.
Тепер громада буде опікуватися і дошкільними закладами, позашкільними закладами, закладами культури, та технічними  працівниками шкіл, адже їх фінансування повністю лягає на місцевий бюджет. Тому варто прорахувати усе на початку формування штатного розпису, адже потім звільнити людину буде значно складніше – попередила Людмила Кушнер.
Тож найближчими днями у Демидівській громаді продовжать втілювати нинішні напрацювання.
Повідомляє проект ПУЛЬС  USAID Рівненського РВ Асоціації міст України
Теґи:
1 232 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 − 4 =