20 вересня відбувся семінар «Використання інструментів міжмуніципального співробітництва задля кращого надання послуг населенню», під час якого обговорили запровадження співробітництва територіальних громад. В заході взяли участь консультанти Проекту ПУЛЬС  Рівненського регіонального відділення Асоціації Міст України, та представники громад, які розташовані неподалік Демидівської ОТГ.
Учасники зустрічі розглянули ряд питань, які допоможуть спланувати подальші кроки у напрямку співробітництва. Консультант з правових питань Василь Курилас детально розповів про міжмуніципальне співробітництво в контексті децентралізації в Україні та Рівненській області: засади і виклики.
Консультант з питань економічного розвитку Руслана Стасюк навела реальні успішні практики такого співробітництва. Презентувала алгоритм дій у впровадженні міжмуніципального співробітництва у формі реалізації спільних проектів.
Начальник відділу економічного розвитку Демидівської ОТГ Сергій Щербатюк  презентував присутнім одну з ідей заради якої прагнуть  налагодити співробітництво.  Обговорили  зміцнення практик поводження з відходами на місцевому рівні через механізм міжмуніципального співробітництва.
Фінансовий аспект та переваги муніципального співробітництва роз’яснила консультант з бюджетних питань Людмила Кушнер. Вона наголосила – така співпраця зазвичай більш вигідна, особливо для маленьких громад, адже витрати на утримання розподіляються на усі сторони. Але якщо співробітництво налагоджене щодо підприємств, то потрібно прорахувати  його спроможність.
Захід відбувся в рамках проекту ПУЛЬС «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» IREXта ГО «Сприяння розвитку села».
Повідомляє Офіс Реформ проекту ПУЛЬС, Рівненського відділення АМУ
295 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

девятнадцять − девять =

НОВИНИ