09 листопада 2014 року Ротаракт клуб Рівне, спільно з народним театром «Сонях» та ротарійцями м. Рівне відвідали Великомежиріцьку ЗОШ – інтернат.

38Про те, що добро завжди повертається добром ми змогли упевнитися цієї неділі. Близько року тому, Ротаракт Рівне організовували благодійний концерт для збору коштів на ремонт даху театру «Сонях», що по вулиці Черняка 9. З того часу у нас з’явилися нові хороші друзі, котрі чимало допомагали з організацією дозвілля для діток.
Театр «Сонях» – це молодий, творчий і талановитий колектив, який складається переважно з молоді та підлітків. Все починалося з постановок театральних мініатюр, виступів у літніх таборах, проте зараз “Сонях” – це справжній театр з репертуаром, приміщенням, декораціями і, найголовніше – акторами, які є справжніми героями та професіоналами своєї справи. До репертуару театру входить українська та зарубіжна класика, а також сучасна драматургія.
До діток ми поїхали не з пустими руками: разом з ротарійцями купили солодощів та фруктів; актори театру теж не лишилися осторонь і привезли 2 ящики печива Барні.

37Доки молодша трупа театру готувалася до вистави, члени Ротаракт клубу Рівне та Ротарійці розважали дітей іграми та історіями. Коли ж все було готово, на вихованців закладу чекала справжня допотопна комедія у стилі хіп-хоп «На ковчезі о восьмій», написана Ульріхом Хубом (режисер-постановник Альона Кожушок). Більшість дітей ніколи в житті не були у театрі, а тому з насолодою вперше переглядали гру професійних акторів. «На Ковчезі о восьмій» – це домовленість Голуба про зустріч з двома Пінгвінами, котрі потрапили до списків обраних, яким дозволено увійти до Ноєвого ковчегу і таким чином врятуватися. Через це друзі – Пінгвіни опинились перед великою дилемою, – адже не могли залишити напризволяще свого товариша, третього Пінгвіна.

36У виставі з усією серйозністю піднімаються такі питання як дружба та чесність, вірність та проблема егоїзму та марнославства, обман заради добра, не забуваючи про легкість та гумор. Всі необхідні елементи жанру виконані з ювелірною точністю: інтерактивність в потрібному обсязі, наявність моралі, але без надто повчального тону, популярні веселі пісеньки та запальні танці, – все це стало запорукою успіху вистави. Дана п’єса для чотирьох акторів, в якій дітям розповідається про Всесвітній потоп, всього лиш за декілька років стала класикою і була відзначена, зокрема Німецькою дитячою театральною премією в 2006 році.
Варто також відмітити чудову гру молодих акторів, котрі блискуче справилися зі своїм завданням в умовах повного мінімалізму та відсутності звичних атрибутів театру: сцени, куліс та гримерних. Віддякою для них стали гучні оплески маленьких глядачів та щирі їх посмішки.

35Після вистави вихованців закладу пригостили солодощами та на позитивній ноті попрощалися до наступних зустрічей.
Ротаракт клуб Рівне висловлює щиру подяку народному театру «Сонях» та його керівнику Олексію Титаренко за чудовий подарунок діткам, ротарійцям Лесі Кльоновій та Віталію Леську за організацію транспорту та подарунки дітям.
Надіємося, що разом ми ще не раз подаруємо щирі посмішки дитячим обличчям.

39

Тетяна Карцева, Ротаракт клуб м. Рівне

625 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − чотирнадцять =

НОВИНИ