Близько тридцяти дітей зі Словянська, що на Донеччині, вивчатимуть історію козацько-гетьманської доби на Рівненщині.
Такі навчання відбудуться в етнотаборі «Джура – 2016», що функціонуватиме з 16 по 29 липня на території оздоровчого закладу «Сигнал» у селі Олександрія.
За словами організаторів, у літньому таборі використовуватиметься пластова методика у вигляді 14-денної гри. Окрім педагогів, із дітьми віком 10-12 років працюватимуть історики, етнографи, митці та фольклористи.
Водночас, поряд з відпочиваючими зі Сходу в етнотаборі перебуватимуть і рівненські діти. Спільне таборування дітей Заходу та Сходу сприятиме культурному обміну традиціями та звичаями, а також налагодженню дружніх зв’язків.
У таборі «Джура-2016» проведуть сплав на байдарках, етноекскурсії, вивчатимуть пісні кобзарів та лірників. Також для відпочиваючих відбудуться майстер-класи традиційних українських ремесел – гончарства, ковальства, плетіння з соломи, робота по дереву.
Діти візьмуть участь у різних змагах, в імпровізованій «битві з турками», а також вечорницях.
Водночас в етнотаборі функціонуватиме вуличний кінозал, у якому транслюватимуть фільми «Пропала грамота», «Чорна рада», «Той, що пройшов крізь вогонь».
А завершиться «Джура» таборовим етно-ярмарком та фаєр-шоу.
Захід проводиться правозахисною організацією «Лекс-Форум» за підтримки Рівненської РДА та райради та є продовженням акції «Великдень із Сходу на Захід».
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
624 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

девять − чотири =