У 17 років її вага була понад 130 кілограмів. Це був 2017 рік. Вона мало зважала на думку оточуючих, була трохи зверхньою, а потреба «вийти в світ» викликала лише апатію і відсторонення. У дівчини були спроби змінити себе, вона навіть намагалася пройти на шоу «Зважені та щасливі» на телеканалі СТБ утім потрапити у програму так і не вдалося.
«Ну, не виходить, той не треба» – думала Іванка Давидюк із села Здовбиця, що на Рівненщині.
Усе змінила смерть її тата. Чоловік помер від ожиріння та серцево-легеневої недостатності. Його вага була понад 200 кілограмів.
«Останній рік свого життя він намагався схуднути, звернувся до дієтолога. Навіть були помітні результати. Але перед Великоднем його ніби ще більше роздуло і він раптово зліг», – каже Іванна Давидюк. – «Після розтину лікарі сказали, які він узагалі жив з такими легенями, як дитячий кулачок».
Дівчина пригадує, як на лікарняному ліжку батько постійно спав  і майже не реагував на оточуючих…
«Все почалося 1 травня 2017 року. Того дня мама поїхала до тата у лікарню. Я увімкнула телевізор, бачу по СТБ новий проект рекламують «Цієї миті рік потому». Думаю, така назва, що і не запам’ятати, та і нащо воно мені треба, вже пробувалась на одну програму і не вийшло», – розповідає Іванна Давидюк.
За кілька годин після цього мама сповістила доньку про смерть батька.
Дівчина впадала у повну апатію та байдужість і лише кухня стала її єдиною відрадою, де вона «заїдала» свій біль.
«Коли тато був живий останні роки, як вже не ходив на роботу, він весь час проводив на кухні. Постійно сидів там перед телевізором і він мене трохи стримував. Бачить що я одну тарілку з’їла, дві, три, йду знову на кухню і він мені казав: «Іванка, все досить». А коли тата не стало, я себе взагалі перестала контролювати» – розповідає дівчина.
Як годиться за традицією після смерті близької людини у помешканні певний час не вмикали телевізор. Коли ж вперше після трагедії умикнули техніку на голубому екрані знову замайоріла реклама ток-шоу «Цієї миті рік потому».
Саме у цей момент, Іванна вирішує запропонувати свою кандидатуру.
«Заповнила я анкету і бачу так погано інтернет її завантажує, вже збиралась натиснути на «відправити» і в останній момент закрила віконечко натиснувши на червоний хрестик», – пригадує дівчина. – «Все думаю досить. Значить не судилося».
Утім доля вирішила по іншому і через два дні до Іванки Давидюк зателефонували зі столиці.
«Чую: «це телеканал СТБ». Я кажу: та я ж не відправила анкету. У відповідь: «Ні, вона заповнена надійшла», – розповідає дівчина.
Працівники проекту розпитували Іванку про життя, її цілі та бажання. Дівчині здавалося, що усе то триватиме без кінця і краю, коли одного разу пролунав черговий дзвінок з Києва і вона почула, що таки стала учасницею проекту.
«І радість, і страх, і розуміння того, що попереду колосальний труд», – розповідає дівчина.  – «Після першої телезйомки я обіцяла, що схудну. Виходжу звідти і розумію, що хочу цукерок…»
Перші два місяці дівчина так-сяк худнула самостійно, потім  Іванка почала працювати з фінтес-тренером, а згодом і дієтологом.
«У мене дієта при якій можна їсти все, але у певній кількості. Якби мені не дали цукерок, я б зірвалася через тиждень, а то і менше», – зізнається Іванна.
А ще дівчина каже, що спочатку було неймовірно важко.
«Саме ось цей процес переходу по кількості їжі від скільки хочеться до скільки треба – був дуже важкий. Я важу все у сухому, неприготовленому вигляді. Наприклад 70 грамів макаронних виробів – це виходить ціла тарілка. І я дивлюсь, в мене є порція макаронів, м’ясо і салат і я розумію – це велика порція. А я не наїдаюся. Їжі багато, а я не наїдаюся», – пригадує Давидюк Іванка.
Так тривав тиждень. Потім дівчина стала вдаватися до хитрощів: фізичне тренування перед, яким Іванка щоразу зважувалася зазвичай проходило о 14:00 і дівчина, аби ваги не показувати «+» просто зранку і до відвідування фітнес-залу нічого не їла, зате після дозволяла собі стільки, скільки душа забажає.
«Тренер мені каже: Іванка вага мала би вже впасти. А я ж мовчу, тільки кажу я все роблю, як мені сказали», – розповідає дівчина.
Після цього знову розпочався процес постійної боротьби з собою та звичкою постійно щось жувати.
«Бувало таке – пожую-пожую і виплюну. А потім коли я побачила перші результати бажання зловживати їжею кудись поділося. І я почала реально працювати над собою. Тренер навіть контролював, щоб вага спадала не надто стрімко», – розповідає дівчина.
Якщо раніше дівчина не могла пробігти і 5 хвилин то дієта та систематичні фізичні навантаження  збільшили цей час до 60.
«Класно відчувати, що я можу це зробити», – зізнається Іванна.
Іванку підтримували рідні та навіть сусіди, які бачили як дівчина виходить на пробіжку.
«Але найбільше підтримував мене мій тренер Володимир Шуст. Це людина, яка мене терпіла, от реально терпіла. Я на початку могла не брати телефон, грубо відповідати, навіть на тренування не приходила. А він все одно до мене достукувався і переконував далі йти до своєї мети», – зізнається дівчина.
За рік часу Іванка Давидюк схудла на 60 кіло. Сукня, яку вона придбала на початку проекту для фінального ефіру у результаті була на неї надто великою і довелося підбирати іншу.
По завершенню проекту, у червні 2018 року, вага дівчини складала 78 кілограм. Нині Іванка каже, що з дозволу тренера має невеличкі канікули і дозволяє собі трішки більше. Але це лише тимчасовий перепочинок, адже дівчина за мету взяла позначку на вагах у 60 кіло.
«Я коли дивлюсь на себе рік тому, мені навіть не віриться, що я такою була», – каже Іванна.
Дівчина відмічає, що після проекту відношення близьких та знайомих до неї змінилося. Особливо старшого брата. Дівчина припускає, що раніше він ймовірно соромився її, нині ж пишається сестрою та її силою волі.
А ще дівчина не без почуття гумору відмічає: «У мене три брати їдять як ненормальні, і хоч би, що – худющі. А я в сім’ї одна дівчина і отаке – закон підлості».
З новим образом, переусвідомленням себе та відношенням до свого тіла у Іванки Давидюк з’явилися  свої прихильники.
«Мені багато пишуть. Питають, як схуднути. Я загалом можу відповісти, але все дуже індивідуально. Я в день мала отримати 1700 кілокалорій. У мене в день був перекус з 4 цукерок. А раз у тиждень дозволяла собі фас-фуд. Не було, як таких обмежень у продуктах, я їла все що хочу, але у суворо визначеній кількості. Але це ж підходить не для всіх», – розповідає Іванка Давидюк.
З втратою ваги і підвищенням мотивації Іванка відмічає, що якось само собою стала робити акцент на здоровому харчуванні, адже важливо, щоб продукт приносив організму користь. У зв’язку з цим дівчина не рекомендує бажаючим схуднути займатися самообманом і споживати обезжирені продукти і продукти, які замість цукру мають замінники, адже користі від них ніякої.
Утім, окрім бажання схуднути у Іванки було ще одне… вперше сходити на побачення.
Нині дівчина з усмішкою каже побачення було, але серце її досі залишається вільним.
Підготувала Вікторія Малецька
1 306 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 + шість =