У рамках проекту «Обмін естонським досвідом для Підтримки розвитку професійної освіти і навчання в Україні – Західноукраїнському регіоні» Фонд «Innove» провів семінар для керівників професійних закладів Рівненщини.
Заступник директора департаменту професійної освіти МОН Вікторія Карбишева, насамперед, окреслила головні завдання зустрічі:
«Підтримка нововведень в галузі ПТО в умовах децентралізації, Підвищення рівня знань та навичок керівників навчальних закладів України, Планування розвитку закладів, розробка нових стандартів за професіями, Затребуваність на ринку праці – кроки, які освітяни Естонії успішно впроваджують з позитивною динамікою».
Говорили про реформи, проекти, ринок праці, SWOT-аналіз, фінансування та інше. Окрім того, член правління Фонду «Innove» Катрі Таргама розповіла про Стратегію неперервного навчання, основна мета якої полягає в тому, щоб надати всім жителям Естонії рівні можливості для неперервного навчання впродовж життя у відповідності до їх потреб і здібностей, змінити підходи до навчання у людей старшого віку.
Очільникосвіти Рівненщини Григорій Таргонський Підкреслив важливість участі України в подібних проектах.
«Сьогодні формується нова система професійної освіти. Естонські колеги, на своєму досвіді, допоможуть розібратися з низкою питань, що стали викликами у зв’язку з децентралізацією влади. Зокрема, це − фінансування професійно-технічнихзакладів, модернізація низки професій, що втратили свою актуальність на ринку праці. Подібна практика є перспективною для професійної освіти Рівненщини, а ми відкриті до співробітництва», – зауважив Григорій Таргонський.
Після презентаційних доповідей учасники семінару працювали в групах та ознайомилися з матеріально-технічною базою
Рівненського вищого професійного училища ресторанного сервісу та торгівлі, яка за останні роки значно змінилася та покращала.
Варто зауважити, що мережа закладів професійної (професійно-технічної) Освіти Рівненської області налічує 19 закладів, у яких навчається понад 9 тисяч учнів.
Повідомляє прес-служба Рівненскьої ОДА
231 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

двадцять − 1 =