На звернення Рівненської облдержадміністрації Міністерство закордонних справ України надіслало роз’яснення щодо перетину українсько-білоруського кордону громадянами України.
У листі зазначено, що Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про безвізові поїздки громадян від 12.06.2009 року (далі — Угода) вичерпно визначає документи, які є дійсними для в’їзду-виїзду, прямування транзитом і знаходження на території держави іншої Сторони. Зокрема, для громадян України одним з таких документів тільки для перетинання державного кордону між Україною та Республікою Білорусь і знаходження на території Республіки Білорусь є паспорт громадянина України.
Разом з тим, білоруська сторона офіційно інформувала українську сторону про невизнання нових паспортів громадянина України у формі ID-картки з безконтактним носієм інформації.
У роз’ясненні зауважено, що «зазначене питання, як одне з першочергових, перебуває на порядку денному українсько-білоруських двосторонніх відносин у консульській сфері упродовж першої половини 2016 року. Проте наразі воно залишається невирішеним.
Зважаючи на зазначене, а також на те, що до інших документів громадян України білоруська сторона застережень не висловлювала, рекомендуємо для поїздок до Білорусі користуватися паспортом громадянина України для виїзду за кордон».
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
681 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

чотири × 3 =