gOqOZ2uNYlwЄ явища, які ми не можемо побачити своїми очима, ми можемо лише пізніше спостерігати за страшними наслідками негативних впливів цих явищ.
На днях прочитав одну публікацію в газеті «День», яка, на мій погляд, відкриває очі на певні загрози, про які ми навіть не задумувались. Та от після прочитаного всі розмови про «виживання» жителів північних районів, про співчуття тим, які в тиху заробляють суми грошей в день еквівалентні моєму 3-х річному заробітку зводяться просто на нуль. Виходить, що одні заробляють, знищуючи землі та ліси, а інші будуть потім все життя тягти з себе ниточки, щоб пролікувати своїх ні в чому не повинних діток, які постраждали від діяльності «бідних та нещасних» поліщуків, які не знають іншого способу «виживання» ніж миття бурштину та доведення місцевості до стану не придатного для життя.

А ось саме і публікація про яку я говорив вище, може хоч трошки задумаються…
«Кандидат медичних наук Володимир Антонюк-Кисіль – про радіаційні наслідки незаконного видобутку бурштину в українському Поліссі.
Наслідки «бурштинової лихоманки» для навколишнього середовища очевидні. Це поява піщаних пустель, знищення кореневої системи і родючого шару грунтів, про що вже неодноразово писав «День». Втім, ця проблема має також іншу сторону медалі. Ще більш небезпечну. Це підвищення рівня радіації до критичної позначки в районах, де старателі, добуваючи бурштин, викопують на поверхню радіоактивні речовини, які «залягли» в грунті ще після аварії на ЧАЕС. Так стверджує кандидат медичних наук, судинний хірург Володимир Антонюк-Кисіль. « Діти , яких ” ховали ” свого часу від радіації , копають бурштин »

PJqKSwD_5kI
– У 1992 році я читав хірургію в Рокитнівському медичному училищі . Тому знаходився в цьому середовищі . Адже якщо жити на відстані , то аналізувати і досліджувати щось дуже важко . Коли побачив там всю реальну картину , то мені стало страшно. Березнівський , Володимирецький , Дубровицький , Зарічненський , Рокитнівський та Сарненський – це ті райони Рівненщини , які постраждали в результаті аварії на ЧАЕС .
Орієнтовно 100 тисяч дітей з цих районів возили на місяць в санаторії Криму, Закарпаття, Тернополя, Польщі. Ці діти, так би мовити, мігрували. Їх «ховали» від радіації на тих територіях, де вони жили. За цей період радіонукліди цезій і стронцій, які були на грунті, з роками поступово опускалися приблизно на 10-15 метрів нижче кореневої системи кущів, грибів і ягідників. Дорослі, які жили в зоні радіоактивного забруднення, отримували за це певну допомогу. З того часу вже минуло, слава Богу, 30 років. І тепер ці діти, яких «ховали» свого часу від радіації, копають бурштин. Відповідно і цезій, і стронцій вони знову викопують назовні і живуть в цьому радіоактивному середовищі.

VHvS6CGfPNk

– Які наслідки для людського організму може мати підвищення радіаційного фону в тих регіонах Рівненщини, де видобувають бурштин?
– Наслідки такого радіоактивного забруднення жахливі. Цезій і стронцій локалізуються в щитовидній залозі, кістковій системі людини, впливають на генетику. У людей, які копають бурштин, відбувається хронічне опромінення організму, яке призводить до онкологічних захворювань, зокрема до раку щитовидної залози тощо.
– Чи спостерігаються вже перші наслідки впливу «розбурханої» радіації на людей?
– Звичайно. Перш за все , її вплив відчувають вагітні жінки і діти в утробі матері. Збільшилася кількість новонароджених з патологіями. За неофіційною статистикою, також зросла кількість хворих з патологією хребта, суглобів , число патологічних переломів. Тому видобуток бурштину на Рівненщині – це розрита могила для самих себе. І замовчування цієї проблеми може призвести до надзвичайної катастрофи .

srBwupQLxVM

«Потрібно негайно створювати спеціальну організацію для вивчення екологічної ситуації в нашому регіоні»
– Чому ця проблема замовчується?
– У нашій газеті «Рівне вечірнє» була рубрика, яка інформувала громадськість про рівень радіації в регіоні. Зараз чомусь такої інформації немає.

Потрібно негайно створювати спеціальну організацію, яка б ретельно вивчала екологічну ситуацію в нашому регіоні і реагувала б відповідним чином. Адже люди дихають цим забрудненим повітрям, п’ють воду, в результаті чого відбувається і зовнішнє, і внутрішнє опромінення через різні джерела. Якщо не буде контролю і порядку – важко про щось говорити.
Кожен з чиновників рве на собі сорочку, мовляв , наведе в цьому регіоні порядок… На цих територіях будують будинки, проте люди не усвідомлюють, що якщо така ситуація буде і в подальшому, то вони там просто не зможуть жити .
Чотири позиції , які повинні завжди бути на контролі держави , – це якість повітря , води , їжі та медикаментів. Чи можна говорити про їх високу якість сьогодні? Думаю , що ні … Якщо так буде надал , то буде відбуватися поступове виродження української нації .

MbStyPj_L3k
І тут можна поставити в приклад Білорусь, де за видобуток бурштину таким способом, як у нас, світить довічне ув’язнення з конфіскацією майна. На їх телебаченні виступав дитячий ендокринолог, який зазначив, що в тих зонах, які потрапили під радіоактивне забруднення в результаті аварії на ЧАЕС, кількість ракових захворювань щитовидної залози у дітей збільшилися в 100 разів. У нас, на жаль, системних досліджень ніхто не проводить. І тоді дійсно стає дуже страшно за майбутнє України. Адже на сході йде війна, на якій людей знищують фізично, а у нас йде тиха війна, наслідків від якої повністю ніхто не може передбачити.
Починається літо, почнуться суховії, які будуть розносити радіоактивний пісок у всьому регіоні і прилеглих територіях і навіть до сусідньої Польщі. Виникає питання: хто буде розраховуватися за завдану шкоду полякам? Цю ситуацію потрібно взяти під контроль на державному рівні і провести кваліфіковане дослідження цих розкопаних грунтів, зокрема цим повинна зайнятися Державна санітарно-епідеміологічна служба України, Міністерство екології та природних ресурсів, Міністерство охорони здоров’я та Державна служба України з надзвичайних ситуацій.
Громадськість повинні інформувати про загрозу для здоров’я, зокрема тих людей, які видобувають бурштин, так званих старателів, які залишають після себе радіаційний полігон в повному розумінні цього слова .
Як на мене, то потрібно негайно призупинити неконтролюючий видобуток бурштину, потім створити спеціальну організацію , яка б ретельно вивчила екологічну ситуацію в нашому регіоні і реагувала б відповідним чином. Також, є потреба у створенні спеціальної клініки з відповідним обладнанням для обстеження людей з цього регіону, щоб вивчити наслідки впливу радіації на їх організм. Я більш ніж упевнений, що після об’єктивного висококваліфікованого обстеження картина буде невтішною.»
Далі буде…. 

Вадим Фролов

(фото з спільноти “КЛОНДАЙК” у ВК)

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

Як підготувати рівнянок до літа знають у «GOLDEN LADY»

Роман Марчук розповів рівнянам про усі тонкощі мистецтва татуювання.

ГОЩАНСЬКИМ ШКОЛЯРАМ УРОКИ ПРОВЕЛИ У ВІДДІЛЕННІ ПОЛІЦІЇ

Максим Гаврилюк: “Дай Боже мені сили все пережити”

ЛІСІВНИКИ РІВНЕНЩИНИ ВИВЧИЛИ ДОСВІД БОРОТЬБИ З ЛІСОВИМИ ПОЖЕЖАМИ У БІЛОРУСІ

На Рівненщині 19-річна дівчина потребує допомоги

Цьогоріч на Рівненщині розпочато понад 100 кримінальних проваджень за фактами незаконного видобування бурштину

У Рівному чоловік, який у ночі відмовився від госпіталізації уранці опинився у лікарні з важкою травмою голови

Стало відомо хто і чому зчинив стрілянину на автодорозі «Київ-Чоп»

Іноземні науковці приїдуть до Рівного на Міжнародну конференцію з євроінтеграції

Теґи:
1 287 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

два × два =

НОВИНИ