Перебуваючи на Рівненщині заступник Міністра юстиції України Гія Гецадзе під час зустрічі із представниками влади, громадськістю та керівниками територіальних органів юстиції розповів про реформування Міністерства.

Так, за словами високопосадовця, вперше в історії України Міністерство добровільно відмовляється від своїх функцій.

«Наша ціль, аби громадянам стало краще та не було корупції, – розповів Гія Гецадзе. – Так, раніше в Україні в рік видавалося півтора мільйони довідок, за що людям доводилося платити хабарі. Тепер такі послуги можна отримати через електронну систему, і, не виходячи з будинку. Поки такий сервіс працює тільки в декількох областях. Я хочу, щоб батьки змогли отримати довідку про народження прямо у пологовому будинку».

На переконання заступника Міністра, це унікальний досвід електронних послуг, котрий вдалося впровадити лише за три місяці. Наразі в Україні проводиться другий етап реформування органів юстиції – децентралізація функцій в сфері реєстрації.

«В майбутньому Мін’юст не буде нічого реєструвати. А ці функції будуть передані в регіони до приватних нотаріусів та місцевих органів самоврядування, котрі між собою конкуруватимуть. Ми створюємо систему, за якою не буде керівника. Така система буде кращою, ніж в Грузії», – зазначив заступник Міністра юстиції.

Для подальшого впровадження реформи, на переконання Гії Гецадзе, в Україні є вже підготовлені кадри – нотаріуси зі своїми офісами. Відтак в державі відразу з’явиться сім тисяч будинків юстиції. Разом з тим, паралельно місцеві органи самоврядування зроблять сервісні центри. Тож люди обиратимуть, чиїми послугами скористатися – приватну чи державну. А ті кошти, які отримає місцева влада, підуть на розвиток їхньої території. Ось це і є справжня децентралізація функцій, вважає заступник Міністра юстиції.

n1 n14 n22

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

У Рівному людей старшого віку безкоштовно навчатимуть комп’ютерній грамотності

ПІДПРИЄМСТВА ПРИ ВОДОКАНАЛІ. ЯК ВИГІДНО ЗАРОБЛЯТИ НА НЕОБІЗНАНОСТІ НАСЕЛЕННЯ?

На Рівненщині відбудуться «Медичні ралі-2015»

НА РІВНЕНЩИНІ МІЛІЦІОНЕРИ ВИЛУЧИЛИ ПОНАД 10 КІЛОГРАМІВ МАРИХУАНИ ТА ВИЯВИЛИ ПЛАНТАЦІЇ КОНОПЛІ

У Рівному невідомі варвари вкотре знищили каштани біля будівлі колишньої в’язниці НКВД

На Березнівщині вшанували пам’ять воїна-афганця Івана Холода

Сильні духом змагалися у Рівному

tomat_green-01

573 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

пять × два =