У селах Острів і Тараканів Дубенського району після ряду заходів щодо недопущення поширення та ліквідації захворювання свиней африканською чумою були зняті карантинні обмеження.
Відповідні рішення були прийняті на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Дубенській райдержадміністрації 21 листопада 2017 року.
Розведення свиней у господарствах, де реєструвались випадки захворювання африканської чуми свиней, дозволяється через 6 місяців з дотриманням ветеринарно-санітарних вимог.
Серед населення Дубенського району продовжується проведення роз’яснювальної роботи про небезпеку африканської чуми свиней та недопущення безконтрольного переміщення тварин а також оперативного реагування у виникненні підозри на захворювання або виявлення загиблих тварин.
Утім, якщо питання АЧС на Дубенщині закрили, то питання сказу навпаки відкрили. 
На засіданні заслухано інформацію начальника Дубенської районної  державної лікарні ветеринарної медицини про те, що в с. Варковичі кіт покусав місцевого мешканця.
20.11 2017 року Рівненською регіональною державною лабораторією ветеринарної  медицини було підтверджено сказ у домашнього кота. Рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії від 21.11.2017 в селі Варковичі введено карантин на 60 діб та затверджено заходи щодо оздоровлення тварин від сказу в неблагополучному населеному пункті.
Спочаткуроку на території м. Дубно та Дубенського району було зареєстровано 12 випадків сказу тварин.
Сказ – гостре інфекційне захворювання, яке виникає після укусу та чи іншого травмування зараженною твариною та протікає з важким ураженням нервової системи і закінчується, як правило, смертельним результатом. Особливо небезпечні хворі вовки та лисиці, спалах хвороби серед яких може легко перекинутися на людей. Людина потерпіла від покусу чи ослинення хворою твариною повинна звернутися за медичною допомогою до лікаря-травматолога. Що стосується профілактики захворювання на сказ, то самий дієвий спосіб — обмежити контакт з дикими та безпритульними тваринами, якими б жалюгідними і безпорадними вони не виглядали. Пам’ятайте, що собак, котів з власних господарств потрібно вчасно піддавати профілактичним щепленням проти сказу.
За матеріалами Дубенської РДА
Теґи:     
617 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

пять + чотири =