Господарники Рівненщини підсумували 2015 рік. На традиційний Зліт фермерських родин до Рівного з’їхалися близько сотні представників сільських господарств із різних куточків області.

Нині на Рівненщині нараховується більше 500 фермерських господарств.

Як повідомив голова Асоціації фермерів та приватних землевласників області Дмитро Українець, місцеві господарники є основними постачальниками продукції до дитсадків та шкіл. У 2015 році фермери забезпечили місцеве населення на 70% картоплею та овочами. А щороку на прохання людей проводять  ярмарки, де жителі області мають змогу придбати якісні продукти без націнок.

Мають фермери підтримку і обласної влади.

«У нас є комунікація як із департаментом, так із профільним заступником голови облдержадміністрації – Юрієм Приварським. Адміністрація завжди готова нас вислухати та допомогти», – наголосив Дмитро Українець. 

Так, торік фермерам з обласного бюджету передбачили 1 мільйон гривень фінансової підтримки. 22 господарства отримали кредити під два відсотки річних. Гроші аграрії спрямували на закупівлю палива, насіння, добрив та техніки. Позики у розмірі по 50 тисяч гривень вони можуть повертати упродовж п’яти років.

Кошти на розвиток господарства фермери Рівненщини отримуватимуть і далі. Розпорядженням голови облдержадміністрації затверджено нову програму підтримки фермерських господарств на 2016-2020 роки. Згідно неї позичальникам надаватимуться ще більші пільгові кредити.

Шукати додаткові шляхи реалізації продукції фермерів закликав директор департаменту економічного розвитку та торгівлі Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.

Зокрема, завдяки участі в системі PROZORRO фермери можуть постачати продукцію в будь-які бюджетні установи по всій Україні. А у рамках дії з 1 січня зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, господарники Рівненщини отримали стабільний доступ до найбільшого ринку світу. Наразі вже є серйозні запити європейців на місцеву сільськогосподарську продукцію.

Також у рамках зльоту фермерів найкращих господарників Рівненщини за підсумками року відзначили грамотами та подяками.

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

У Рівному за видатні досягнення нагороджували спортсменів

Володимир Хомко: «Держава декларує пільгові перевезення і при цьому не заклала в свій бюджет – ні копійки. Це фарисейство»

За участь в АТО 1885 бійців з Рівненщини отримали статус учасника бойових дій

Сергій Максимов у судовому порядку позиватиметься до Андрія Лозового про захист честі, гідності та ділової репутації.

Ситуація із захворюваністю на грип на Рівненщині контрольована

У РІВНОМУ БЕЗВІСТИ ЗНИКЛА ГРОМАДЯНКА КИТАЮ

Голосуйте за «Кращу книгу Рівненщини» 2016 року

ВІД СЬОГОДНІ У РІВНОМУ ВВОДИТЬСЯ КАРАНТИН ЧЕРЕЗ ВИСОКУ ЗАХВОРЮВАНІСТЬ НА ГРИП ТА ГРВІ

На Рівненщині СБУ ліквідувала контрабандний канал постачання псевдоефедрину

На Житомирщині затримали старателів з Рівненщини

tomat_green-01

Теґи:
686 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 + 4 =

НОВИНИ