Голова Рівненської облдержадміністрації Олексій Муляренко зустрівся з фермерами Рівненщини.
На щорічному традиційному зльоті сільгоспвиробники підсумували минулорічні здобутки, а також поділилися з обласною владою проблемами, що їх непокоять.   
На Рівненщині працює близько 500 фермерських господарств, які повністю забезпечують овочами жителів області. Також господарники розводять рибу, займаються племінною справою, органічним землеробством, бджільництвом.
Водночас завдяки фермерам жителі Рівненщини мають змогу запастися харчами на зиму. Адже щороку в області проходять сільськогосподарські ярмарки, де можна придбати продукти за ціною, нижчою від ринкової.
У своєму вітальному слові голова облдержадміністрації Олексій Муляренко подякував фермерам за роботу, завдяки якій обробляється земля, селяни мають роботу, а жителі – якісну продукцію. Він підкреслив, що на Рівненщині діє спеціальна програма підтримки фермерських господарств на 2016-2020 роки.  
«Лише у минулому році з обласного бюджету для 12 господарств надали пільгові кредити на суму 1 мільйон 150 тисяч гривень. Крім того, фермери отримали державну підтримку у сумі 333 тисяч гривень. Також з державної скарбниці виділено кредити у сумі 165 тисяч гривень для двох фермерських господарств», – зазначив керівник області Олексій Муляренко.
Гроші фермери використали на розвиток тваринництва, закупівлю насіння, мінеральних добрив, а також на компенсацію відсоткових ставок за кредитами.
Разом з тим, фермери поділилися з обласною владою проблемами, які їх найбільше хвилюють. Так, вони виступають проти ринку землі, бо наразі не мають коштів, щоб її придбати.
Також господарники занепокоєні ціновою політикою та податками, які суттєво вплинули на купівельну спроможність фермерів. Нині вартість сільськогосподарської продукції дуже низька, тому фермери не мають оборотних коштів на купівлю палива, засобів захисту та мінеральних добрив.
Олексій Муляренко доручив департаменту агропромислового розвитку підготувати пропозиції щодо врегулювання проблемних питань фермерів.
 Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
418 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 − один =