Підсумки діяльності закладів культури і мистецтва області за минулий рік та завдання на 2018-й обговорили працівники галузі.
«Минулорічні наші досягнення і успіхи є позитивними, тому дякую вам за вашу роботу. Адже всупереч тому, що культура завжди фінансується за залишковим принципом, нам вдалося багато зробити у минулому році», –  звернулася до присутніх заступниця голови облдержадміністрації Світлана Богатирчук-Кривко.
Тим часом, основними пріоритетами галузі культури Рівненщини у 2018 році є: модернізація закладів культури, підтримка мистецьких ініціатив, стимулювання книговидання, створення інформаційного ресурсу нематеріальної культурної спадщини, а також поширення інформації про галузь.
За словами Світлани Богатирчук-Кривко, також у пріоритетах на цей рік – продовження принципу децентралізації, а саме – секторальної. Якщо в інших галузях є вже чіткий розподіл повноважень центральної влади, обласних рад, адміністрацій та ОТГ, то в галузі культури поки цього не має. Рівненська ОДА ініціювала звернення до Міністерства культури щодо потреби державної субвенції з держбюджету на розвиток культури,  так як існує вона на освіту та медицину. Адже громадам треба давати підтримку на розвиток і культурної галузі, зокрема, на збереження культурної спадщини, роботу шкіл естетичного мистецтва.
Тож Світлана Богатирчук-Кривко закликала і всіх присутніх подавати свої пропозиції до Мінкульту, на що саме має бути спрямована державна субвенція.
Але, передусім, щоб претендувати на державне фінансування, потрібно навести лад у документації об’єктів культурної спадщини, адже на це ще звертається велика увага при обранні переможців грантових конкурсів, підсумувала заступниця голови ОДА.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Теґи:
292 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × пять =