page_100_1279_w250_h188Для попередження негативного впливу на роботу РАЕС через зниження рівня води у річці Стир, на Рівненській АЕС розглядається принципова можливість влаштування додаткової гідропідпірної споруди в руслі р. Стир.

Ситуація із критичним мінімумом водності р. Стир для РАЕС виникла влітку 2015р., яке було надзвичайно засушливим та призвело до значного періоду маловодності річок у басейні р. Прип’ять, у тому числі і р. Стир.

Для ВП “Рівненської АЕС” за таких обставин може виникнути потреба у зниженні потужності енергоблоків, що може негативно вплинути на баланс електроенергії в енергосистемі.

Зважаючи на можливість повторення засушливих років та періодів маловодності, на ВП “Рівненська АЕС” розглядається принципова можливість влаштування додаткової гідропідпірної споруди в руслі р. Стир. Призначення споруди – не допустити зниження рівня у р. Стир нижче проектного рівня безпосередньо перед водозабором РАЕС в періоди маловодності. За нормальних умов водозабезпечення споруда не впливатиме на рівень у р. Стир.

Рішення про влаштування наразі не ухвалене, але знаходиться на стадії погодження намірів. Попередні погодження намірів щодо влаштування гідропідпірної споруди отримані від Рівненського обласного управління водних ресурсів та Державної служби України з безпеки на транспорті. Аналогічний запит на погодження намірів направлений до Волинського обласного управління водних ресурсів та Волинської ОДА.

Ухвала проекту споруди відбудеться після позитивних висновків звіту про влив на навколишнє середовище, а також позитивних результатів громадських обговорень та відповідних дозволів наглядових та регулюючих органів (Управлінь водних ресурсів Рівненської області, Волинської області, Державної служби України з безпеки на транспорті та ін.).

«Гідропідпірна споруда, планування будівництва якої проводить РАЕС, жодним чином не впливатиме на водний баланс річки Стир та водохід у руслі та заплаві, не створюватиме перешкод для нересту риб, та, в цілому, не вплине на екологічне становище у регіоні», – коментує заступник головного інженера ВП РАЕС Федір Кислицин.
Повідомляє прес-служба РАЕС

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

На Рівненщині 20 чоловік гасили пожежу

УНСОвці Рівненщини провели черговий вишкіл на вихідних

Поліщуки погрожували війною: “Це підприємство на Березнівщину не зайде. А зайде, то закопаємо”

На Рівненщині започаткували змагання на честь загиблого під Іловайськом бійця

На Рівненщині «Депутатський контроль» проведе виїзне антикорупційне засідання

У РІВНЕНСЬКОМУ РАЙОНІ НЕВІДОМІ ПІДПАЛИЛИ ІНОМАРКУ

Школяра, який загинув збив п’яний водій

На Рівненщині у лісника стріляли з мисливської зброї

Ще одна сільрада на Рівненщині готова до об’єднання

Теґи:   
619 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 − шістнадцять =