Сльзогінний газ, постраждалі поліцейські, активісти та навіть заява про голодування – такі супутні наслідки повторної 18 сесії депутатів Млинівської селищної ради. А все через те, що у сесійній залі, 03 червня вирішувалась доля Млинівської гуманітарної гімназії.
Проти об’єднання навчального закладу з Млинівською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів № 3 педагоги, батьки та активісти виступили, як тільки дізнались про оптимізацію. Люди перекривали дорогу і мітингували, а нині ж прийшли на сесійне засідання, проте зайти до зали змогли далеко не усі. На невдоволених реорганізацією чекали правоохоронці. Напередодні до поліції із заявою звернувся селищний голова – просив забезпечити громадський порядок. Після перемовин зрештою на сесію зайшли восьмеро активістів.
Керівник управління освіти Млинівщини Тамара Доманська переконана, гімназію потрібно ліквідувати. У її приміщенні планують облаштувати центр позашкільної освіти та дитячий садочок. У школі №3 відкриють гімназійні класи. Усе це мовляв робиться через брак фінансування та з метою суттєвої економії.
З таким обґрунтуванням не згідні активісти та педагогічний колектив.
«Злиття гімназії і 3 школи чи всіх шкіл в Млинові не вирішить проблеми. Наприклад злиття гімназії і третьої школи дасть нам економії у 2 класи і то тільки за найоптимістичнішим прогнозом. Якщо ми збережемо ті школи в Млинові, тоді ми ще два роки можемо претендувати на додаткову дотацію , яка розподіляється в області», – каже член робочої групи та активіст Микола Колеснік.
Ніхто не брав до уваги той простий факт, що ми навчаємось за різними навчальними планами і програмами”. – каже директор Млинівської гуманітарної гімназії Надія Руденко. – «У нас різні форми навчання, у нас введена і успішно себе зарекомендувала модульно-розвивальна система».
Посадовці ж кажуть, проводили опитування, яке показало що більшість людей «за» реорганізацію.
«Ми проводили соціологічне опитування – 87 % за цю реформу. Є коло осіб, які в певний період перекривали дорогу, які сьогодні мають якісь інтереси стосовно втручання в роботу селищної ради і не тільки по гімназії». – каже селищний голова Дмитро Левицький.
Поки у сесійній залі з’ясовували «хто правий, а хто ні» у коридорі між невдоволеними людьми та правоохоронцями назрів конфлікт. Проти мітингувальників поліцейські застосували сльозогінний газ. Як повідомляють у відділі комунікації поліції Рівненської області у ході конфлікту постраждало двоє правоохоронців. У 38-річного майора поліції медики місцевої лікарні діагностували закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, забої та гематоми голови. У інспектора роти поліції особливого призначення – пошкодження руки. Обох правоохоронців після надання необхідної медичної допомоги відпустили.
Крім того, на місці події лікарі «швидкої» надавали меддопомогу близько 20 громадянам з числа активістів. З них майже десять чоловік звернулося до медзакладу. Після надання допомоги усіх потерпілих відпустили.
За цим фактом розпочато досудове розслідування за частиною 2 статті 345 Кримінального кодексу України (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу). Також проводиться службова перевірка щодо правомірності застосування спеціального засобу, спорядженого речовинами сльозогінної та дратівливої дії.
У результаті ж голосування депутати вирішили, що Млинівська гуманітарна гімназія та Млинівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 таки об’єднаються у Млинівський ліцей.
Один з батьків на таке рішення зреагував категорично – оголосив голодування. Млинівчани ж заявили – не зупиняться та будуть добиватися відставки голови селищної ради.
Вікторія Малецька
914 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 3 =