Протягом минулого року із заявами про домашнє насильство у відповідні служби звернулося майже 3 тисячі осіб. З них – 2562 жінки.
У порівнянні з 2017 роком кількість таких звернень зменшилась, однак, питання запобігання домашньому насильству досі залишається актуальним. Вже з початку цього року на Рівненщині зафіксували понад за 400 таких випадків.
Про це йшлося під час обласної координаційної ради з питань сім’ї та протидії домашньому насильству.
Начальник департаменту соціального захисту населення Олексій Шамак розповідає, що за статистикою, кожна 5 сім’я, яка звертається у відповідні служби допомоги, апелює туди неодноразово. Це свідчить про те, що з першого разу проблему вирішити не вдається.
Нині в області працюють корекційні програми для кривдників. Метою такої програми є робота з особами, які вчиняють домашнє насильство.
Відтак, спеціалісти надають допомогу у Березнівському, Дубенському, Сарненському, Гощанському районах та в місті Острог. Згодом планують розширити перелік районів, де надаватимуть цей комплекс заходів.
«Важливим є те, що після проходження цієї програми, повторних звернень не зареєстровано. Це підтверджує те, що надані послуги є дієвими», – зазначає Олексій Шамак.
Також, працюють і мобільні бригади. Вони функціонують в 5 районах області – у Березнівському, Володимирецькому, Дубенському, Рівненському, Рокитнівському та Острозькому районах. З початку року вони надали понад 500 інформаційних та роз’яснювальних послуг.
Відтак, упродовж року планують проведення тренінгів для фахівців, що працюють із постраждалими чи причетні до їх виявлення. А це не тільки соціальні працівники, а й освітяни, медики, поліцейські.
А підвищувати компетенцію та роз’яснення для громадян допомагають й громадські організації, зокрема, «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка»
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
192 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 − девять =