Нічого не маю проти мусульман, я взагалі толерантно відношусь до інших релігій, але певні страхи я все-таки відчуваю, що можливо пов’язано із численними повідомленнями у вітчизняних ЗМІ щодо фактів можливої причетності осіб кавказької зовнішності до вчинення злочинних проявів з використанням бойових гранат та вибухівки.
На днях мені розповіли, що у нас в місті хочуть зареєструвати ще одну мусульманську громаду, а згодом і планують побудувати мечеть. І це все на фоні конфлікту між УПЦ і УПЦ КП, який декілька днів назад знову переріс у протистояння між прихильниками та противниками існування каплиці біля фундаменту Десятинної церкви у Києві.
Кожна релігійна громада нараховує велику кількість прихожан і ми ніяк з усим цим не можемо розібратися, а тут ще не хватає нам мусульман (як ми всі знаємо поведінка у них в конфліктних ситуаціях набагато радикальніша ніж у інших релігій).
З 2015 по 2017 роки до Рівного вже неодноразово приїжджав представник Духовного Управління Мусульман України (ДУМУ) в Західній Україні, імам Хмельниччини, шейх Мухаммедов Абдель Карім. І приїжджав він, мені здається, для того щоб прозондувати можливість побудови мечеті у Рівному (http://khm.depo.ua/ukr/khm/imam-z-hmelnichchini-shukae-pravovirnih-na-rivnenshchini-01102015202200), оскільки в Хмельницьку депутати йому відмовили      (http://risu.org.ua/article_print.php?id=50570&name=land_and_property_problems&_lang=ua&) в можливості побудови релігійної споруди (таке враження, що вони щось там знають, що не знаємо ми).
Взагалі, я впевнений, що наша поінформованість щодо канонів мусульманської релігії досить низька. Мало хто знає, що в Україні діє кілька гілок ісламу, крім розділення на сунітів і шиїтів існує, так само, поділ сунітської гілки ісламу на хабашитів, салафитів (ваххабітів) і ” братів мусульман” (причому останні на даному етапі є найчисельнішими) та й ДУМУ у нас не одне є. Враховуючи нещодавні події на близькому сході, а також радикальні тлумачення окремих мусульман щодо невизнання альтернатив існування інших релігій, в цілому, неспокійну поведінку мусульман, зокрема в Європі та США,  в наслідку, таке різке збільшення кількості прихильників ісламу може призвести в майбутньому до серйозних релігійних конфліктів в Україні, а в окремих випадках, можливо, навіть й до доведення правильності своїх суджень та вірувань із використанням зброї чи іншим незаконним шляхом.
От тепер і думаю собі – «Чи потрібна нам мечеть у Рівному?»
Юрій Бігун
854 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × чотири =

НОВИНИ