фото Інни Білецької у ФБ

21 жовтня у Рівненський міський суд з’явився Костянтин Думановський. Нагадаємо екс-завідувача планової хірургії Рівненської дитячої обласної лікарні звинувачують у смерті Миколки Антонюка.
Як написала у себе на сторінці у Фейсбуці рівненська журналістка Інна БілецькаДумановський вперше за рік з’явився на люди. Лікарю, якого звинувачують у неналежному виконанні посадових обов’язків, що призвело до тяжких наслідків неповнолітньому, обирають міру запобіжного заходу.
Прокуратура Рівного повідомляє, що у ході досудового розслідування встановлено – лікар-хірург КЗ «Рівненська обласна дитяча лікарня» у листопаді 2015 року під час чергування в медичному закладі через недбале та несумлінне ставлення до своїх професійних обов’язків не надав належну медичну допомогу 5-річному хлопчику, доставленому з високою температурою тіла, внаслідок чого той помер. Правильне та своєчасне лікування дитини в лікарні могло б зберегти їй життя.
Від так, лікарю повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, що передбачене ч. 2 ст. 140 КК України (неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, що спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому).
У п’ятницю під час  чергового судового засідання Костянтину Думановському обрали міру запобіжного заходу –  особисте зобов’язання.
“Особисте зобов’язання, є самим поширеним видом запобіжного засобу (колись це називалось “підписка про невиїзд”)”, – розповідає “Новинам по-рівненськи” адвокат подружжя Антонюків Ярослав Коноплястий. – “Вважаю, що цього цілком достатньо і підозрюваний не буде змінювати місце проживання та якимось чином ухилятися від викликів до правоохоронних органів чи суду”.
До слова у справі щодо поновлення лікаря на своїй посаді у обласній лікарні, Думановський у суд поки ні разу особисто не з’явився. Наразі справа близька до завершення. “Залишився один свідок, дослідження матеріалів справи, судові дебати і суддя піде у нарадчу кімнату. Ймовірно до кінця осені громадськість знатиме результати цієї справи”, – розповів Ярослав Коноплястий.
Варто відмітити, що смерть 5-річного хлопчика у лікарні, набула розголосу саме завдяки позиції громадськості та активістів, які повстали проти кругової поруки лікарів.
Далі буде…
Вікторія Малецька
фото Інни Білецької у ФБ
1 787 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

дванадцять − 4 =