В грудні 2014 року при комунальному закладі “Рівненський обласний соціальний гуртожиток” Рівненської обласної ради було відкрито відділення матері та дитини. З того часу в ньому на повному державному утриманні проживали 13 мам з дітками.
Здавалось би, це не так вже і багато. Проте, якщо подивитись з іншого боку, якби не заклад, невідомо, як склалась би доля малечі, чи мали б вони сім’ю. Змогли б жінки, які опинились без засобів до існування, житла, підтримки родичів знайти в собі сили не віддати дітей на виховання державі, пізнати радість материнства і, врешті решт, вирішивши деякі зі своїх проблем, вистояти в цьому складному і жорстокому світі?
Нажаль часто, потрапивши в складні життєві обставини, люди не знають куди їм звертатись по допомогу. Тому особливо важливо, щоб інформацією про існування спеціальних закладів, де можуть проживати на безкоштовній основі вагітні жінки починаючи з сьомого місяця вагітності та мами з дітками до 18 місяців володіли якомога більше людей та закладів соціального спрямування.
Не варто думати, що опинитись в складних життєвих обставинах можуть лише вихідці з неблагополучних сімей, жінки, які вели асоціальний спосіб життя. Іноді в скруті опиняються і цілком благополучні і успішні жінки.
Так у відділенні матері та дитини на восьмому місяці вагітності півтора року назад опинилась молода двадцятирічна дівчина, яка до того ж була внутрішньо переміщеною особою.
До нас вона прийшла відразу після закінчення ВУЗу, без житла і підтримки родичів, яких життя розкидало по всій Україні. ЇЇ сім’єю і домівкою став персонал гуртожитку. З перших днів народження дитинки і протягом півтора року (саме стільки мама може проживати у відділенні) ми були з нею поруч: підтримували, навчали, раділи успіхам, переживали негаразди. На наших очах дитина робила перші кроки, вчилася говорити. Мама, за сприяння медичної сестри, психолога, керівника та працівників гуртожитку набувала навичок догляду за дитиною, вчилась вирішувати особисті проблеми, набула відповідальності та впевненості в собі і своїх силах.
Варто відмітити, що весь цей час жінка не тільки добросовісно виконувала свої материнські обов’язки, належним чином дбала про дитину, але і займалась самоосвітою, що в подальшому дасть їй змогу заробляти гроші і утримувати дитину.
Наразі відділення матері та дитини готове прийняти 4 вагітні жінки або мами з дітками до 1,5 року, які опинились в складних життєвих обставинах та не можуть самостійно вирішити власні проблеми.
Про це повідомляє департамент соціального захисту населення Рівненської облдержадміністрації 
1 738 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

пять × три =