middle_504У Рівненському обласному управлінні лісового та мисливського господарства сподіваються, що затримання учасників злочинного угрупування, які займалися видобутком та реалізацією бурштину, стане реальним поштовхом до переведення у законодавче поле цього виду діяльності.
Оскільки незаконне видобування бурштину завдає величезної шкоди лісовому господарству області: відбувається порушення земель державного лісового фонду, знищення лісових насаджень. На сьогодні в держлісфонду області рахується 2314,95га пошкоджених земель в наслідок незаконного видобутку бурштину в т.ч. 2065 га вкритих лісом в лісогосподарських підприємствах на півночі області. Із загальної площі пошкоджених земель, 510 га потребують проведення суцільних санітарних рубок . На площі 117 га такі рубки вже проведено. На пошкоджених лісових ділянках необхідно провести рекультивацію, вартість цих робіт за попередніми підрахунками становитиме понад 6,5 млн грн.
Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства та його структурні підрозділи постійно інформували правоохоронців та органи місцевого самоврядування про порушення земель державного лісового фонду та нанесення збитків державі. Лише з початку цього року направлено 117 відповідних повідомлень, за 2014-2016 рр. – 754 повідомлення.
З метою недопущення незаконного видобутку бурштину в держлісфонді Рівненської області, з початку 2016 року працівники лісової охорони провели 434 рейди, вилучено 14 мотопомп, 200 м/п пожежних рукавів для перекачки води та 4 одиниці автотранспорту, до адміністративної відповідальності притягнуто 50 осіб.
Проблема незаконного видобутку бурштину потребує негайного вирішення, адже екологічні наслідки від такої діяльності можуть призвести до катастрофи.
Повідомляє Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства
673 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 + пять =