З метою увічнення пам’яті видатного українського письменника Уласа Самчука, керуючись статтею 42 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, та відповідно до розпорядження міського голови від 18.04.2012 р. № 385-р „Про міську літературну премію імені Уласа самоука” та рішення комітету із присудження міської літературної премії імені Уласа Самчука від 19 лютого 2015 року, міську літературну премію імені Уласа Самчука було присуджено Басарабі Василю Наумовичу (за його нову книгу „Страшний суд”) з врученням диплома лауреата, нагрудного знака та грошової винагороди.

17623 17620

Зокрема, сьогодні міський голова Рівного Володимир Хомко здійснив цю почесну місію та зауважив:

– Років чотири тому у нас виникла ідея створити таку премію в місті Рівному. Адже у нас не якесь там провінційне містечко, а обласний центр за 300 кілометрів від Києва, у якому бурлить літературне й мистецьке життя.

У нас є люди, які працюють для задоволення свого і навколишніх. Вони прославляють наше місто. Ми хотіли б, щоб ті люди відчули, що у нас в Рівному вони потрібні, що вони роблять корисну справу. Ми хочемо підкреслити, що їх помічають і поважають, а їхню роботу цінують.

17621

За словами Василя Басараби, він писав свою книгу „Страшний суд” два роки поспіль. А змусила його її написати трагічна історія України. У романі він описав 20 століття. Прототипів головних героїв, розповідає Василь Басараба, у реальному житті не існує, усе це збірні образи.

– Тут не політика показана. Тут просто зображено як різні суспільні катаклізми відображаються у душах людей, переходять через долі людські, через долю народу, –  розповів лауреат премії   Василь Басараба.

17627

За рік часу роман “Страшний суд” став доволі популярний. Адже в ньому через історичне минуле можна прослідкувати сьогодення нашої держави.

Довідково.  Міська літературна премія імені Уласа Самчука заснована відповідно до розпорядження міського голови від 18.04.2012 року №385-р «Про міську літературну премію імені Уласа Самчука» з метою увічнення пам’яті видатного україьіського письменника Уласа Самчука, заохочення сучасних прозаїків до написання творів, присвячених висвітленню кращих здобутків сьогодення, популяризації новітньої української літератури та відзначення кращих митців в галузі літератури. У відповідності до положення розмір премії складає 5 тис. грн.

17624

Премія, диплом та нагрудний знак урочисто вручаються лауреатам у дні відзначення дня народження нашого видатного земляка письменника Уласа Самчука.

ауреатами міської літературної премії імені Уласа Самчука стали рівненські письменники Євген Шморгун, Петро Велисик. У 2015 році рішенням комісії таємним голосуванням лауреатом міської літературної премії імені Уласа Самчука визнано Басарабу Василя Наумовича за роман «Страшний суд».

 17629

Васи́ль Нау́мович Басара́ба (нар. 19 березня 1948 року, с. Біла КриницяРівненського району на Рівненщині) —поетжурналісткраєзнавець. Член Національної спілки письменників України.

Народився 19 березня 1948 р. в с. Біла Криниця Рівненського району Рівненської області. Закінчив філологічний факультет Київського держуніверситету ім. Т. Г. Шевченка.

У 1969–1970 роках працював кореспондентом Гощанської районної газети, потім завідувачем відділу редакції обласної газети «Вільне слово».

Творчість. Автор книжок поезій «У країні Україні», «Воля», «Калинова кров», гумору «Прісне і присмачене», краєзнавчого нарису «Нобель на озері», збірки для дітей «Ожинова стежина», повісті й оповідання «Оксамитовий вітер»

Окремими книжками вийшли: збірки поезій «У країні Україні» (1991),

«Воля» (1999), «Калинова кров» (2001), «Прісне і присмачене» (2002),

збірка віршів для дітей «Ожинова стежина» (1995), краєзнавча книжка «Нобель на озері Нобель» (2003), книга прози «Оксамитовий вітер» (2005) та інші.

Нагороди: Лауреат регіональної краєзнавчої премії «За відродження Волині» (1999), Дипломат літературного конкурсу «Коронація слова-2013» за роман «Страшний Суд».

Повідомляє прес-служба Рівненської міської ради

946 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 − 10 =