Фатальним, став ранок 6 липня, для трьох військовослужбовців, які перебували на  Рівненському загальновійськовому полігоні. О 05:55  під час бригадних тактичних навчань з бойовою стрільбою вибухнув міномет «Молот» – троє людей загинуло, ще дев’ятеро отримали поранення.
Загиблі бійці та один офіцер мешканці Закарпаття. Вони військовослужбовці 15 окремого гірсько-піхотного батальйону, який входить до складу 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади, що базується в Ужгороді.
Наймолодшому загиблому було 22 роки…
Госпіталізовані військові, родом з Закарпаття, Кіровоградської, Тернопільської та Миколаївської областей, всі вони мають різні ступені важкості поранення.
«Шестеро у середньо-важкому стані і легкому стані», – коментує заступник керівника Рівненського військового шпиталю Валерій Чернобривець. – «З одним уже почали працювати психологи».
Ще троє військових мають більш тяжкі поранення. Гелікоптером травмованих доставили до Львова.
«Загрози для життя трьох бійців немає, але вони знаходяться у важкому стані», – розповідає Валерій Чернобривець – «Вони вже знаходяться в ВМКЦ Західного регіону. За час перельоту стан їх не погіршився».
Що ж трапилось на вогневій позиції цього злощасного ранку буде встановлено після службового розслідування.
Президент Петро Порошенко доручив  Міністру оборони Степану Полтораку та Начальнику Генерального штабу Віктору Муженку терміново розібратися в причинах трагедії і наступного тижня доповісти про результати розслідування.
Також Глава держави наголосив: «І вжити вичерпних заходів для того, щоб ми не допускали це знову. Даю доручення — на навчаннях, до завершення розслідування, зазначені міномети не застосовувати».
Нині ж з ймовірних причин трагедії виділяють дві.
«Перша версія – це людський фактор, зокрема порушення безпосередньо військовослужбовцями правил проведення положення з мінометом  і друга версія – це неналежний технічний стан самого  міномета», – повідомляє військовий прокурор Рівненського гарнізону Юрій Табака.
Тим часом, у соціальних мережах все більше нарікають за міномет «Молот». В Україні це вже не перший випадок, коли від нього гинуть люди. Зокрема про це у себе на сторінці у Фейсбуці написала журналістка та волонтер Ольга Решетилова:
Пройшло рівно два роки з часу першого розриву міномету «Молот» на полігоні «Широкий лан». Тоді загинуло двоє людей. З того часу від розриву «Молотів» загинуло щонайменше 12 людей. «Айдар», 72 бригада…
Ми неодноразово пробували привернути увагу до того, що з «Молотами» є проблема. Експерти-металознавці стверджують, що марка сталі в стволі не відповідає технічним характеристикам, вона м‘якша, ніж це повинно бути.
Для того, щоб це з‘ясувати напевно, треба елементарно провести матеріалознавчу експертизу. Але нам сказали не лізти. Бо ми тупі цивільні і нічого не розуміємо.
Командири, які вказували МО на проблеми «Молотів», мабуть, теж не розуміються.
І ось сьогодні знову: 3 загиблих, 9 поранених на Рівненському полігоні. Що будемо робити?
В оперативному командуванні підтверджують від міномета вже гинули люди, що правда зазначають у березні 2017 року слідство встановило усьому виною людський фактор.
«Під час виконання завдань в зоні АТО біля Староого Айдара був також розрив міномета. Але слідством було встановлено на той час, що це людський фактор за рахунок подвійного заряджання. Загинуло два чоловіки. Поранено 4 чоловіки», – каже командир оперативного командування «Захід» Олександр Павлюк.
У Рівненській та Закарпатській областях оголошено День жалоби за загиблими військовими.
Довідково: «Молот» — міномет калібру 120 мм українського виробництва, розроблений на основі радянського міномета 2Б11. Виробництво міномету було налагоджене у стислі терміни, і перші поставки до Збройних сил України відбулися на початку 2016 року. Міномет розроблений фахівцями ПАТ «Завод „Маяк“», що входить до складу ДК «Укроборонпром» (дж. Вікіпедія).
Фото Олега Сенюка з мережі Фейсбук
Вікторія Малецька
1 148 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

дванадцять − шість =

НОВИНИ