Кому вигідні ліфти за карткамиУ справжню розкіш, доступну далеко не усім, перетворилася за останній час для мешканців квасилівських девятиповерхіовок можливість користування ліфтами. Річ у тім, що з 1 травня цього року відбулося суттєве збільшення вартості електронної ліфтової чіп-картки. Відтепер її ціна становить 72,69 гривень за 100 поїздок.

Чергове зростання вартості проїзду в ліфтах викликало хвилю незадоволення серед мешканців Квасилова. У той час, як середня ціна за користування ліфтами в Рівному становить близько 32 гривень в місяць і входить у  квартплату, то у нашому селищі на родину потрібно купувати 3-4 відповідні чіп-картки, а це – близько 200 гривень. Але нічого вдіяти люде не можуть, оскільки між  Квасилівською селищною радою та малим приватним підприємством «Леда» існує відповідний договір на виконання робіт з технічного обслуговування та поточного ремонту ліфтів.

Здавалося б, після періодичних збільшень ціни на користування ліфтами та постійних скарг мешканців селища, умови угоди можна було б переглянути, але влада Квасилова вчинила навпаки – 31 березня 2015 року вона продовжила договір з цим же підприємством. І це при тому, що в сусідньому Рівному вже усі давно відмовилися від користування картками у ліфтах.

За словами голови громадської організації «Новий Квасилів» Павла Дутка, впродовж останніх років послуги з обслуговування ліфтів Квасилова надавалися з грубим порушенням законодавства і подібну практику потрібно припинити:

– Ще в 2010 році Квасилівська селищна рада та МПП «Леда» уклали угоду з порушенням Наказу Мінрегіону №369 від 22.12.2006 р. Там чітко вказано, що для кожного ліфта вартість обслуговування визначається окремо. Тому експерти громадської організації «Новий Квасилів» у встановлений законом спосіб вимагатимуть розірвання даного договору. Переконаний, що якщо оголосити прозорий конкурс на обслуговування ліфтів Квасилова, то ціну за користування ними можна буде зменшити в два рази. Взагалі ж, практика користування чіп-картками у ліфтах не витримує жодної критики. Від неї уже відмовилися більшість міст та селищ і Квасилову потрібно якомога швидше зробити те ж саме. Селищний виконком має затвердити вартість послуг на обслуговування ліфтів у багатоквартирних будинках. При цьому, нижні поверхи потрібно звільнити від оплати. Такий варіант влаштує усіх. Квасилівчани повинні користуватися ліфтами стільки, скільки їм це потрібно – виносячи сміття, вирушаючи в магазин та в будь-яких інших випадках. Зараз же, навіть мами з колясками та пенсіонери дедалі частіше відмовляються від ліфтів, оскільки це дуже дорого.

Пригадується, у 2009 році селищний голова Квасилова Дмитро Крет в коментарі одному з обласних ЗМІ усіляко нахвалював карткову систему розрахунку в ліфтах, говорячи, що жодна людина не висловлювала своє незадоволення нею. Можливо, але за 6 років ситуація змінилася кардинальним чином. Коли це зрозуміє влада Квасилова?

Новий Квасилів

Прес-служба громадської організації «Новий Квасилів»

475 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

вісімнадцять − одинадцять =

НОВИНИ