Головне управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів прозвітувало про свою роботу у 2017 році.
Під час прес-конференції начальник Головного управління Володимир Лазарчук, детально описав результати діяльності за напрямками – в галузі безпечності харчових продуктів та ветмедицини, дотримання санітарного законодавства, захисту прав споживачів, контролю за регульованими цінами.
Серед важливих питань – стан здійснення державного нагляду в галузі ветеринарної медицини. За рік лабораторіями області проведено 1,3 мільйона досліджень. Зокрема, із півтисячі проб на сказ, у 56 випадках виявили захворювання тварин. Щоденно службою проводяться заходи з профілактики, ліквідації та недопущення поширення збудника африканської чуми свиней.
Особлива увага приділена санітарно-епідемічній ситуації.
«За 2017 рік виявлено 860 випадків порушення вимог санітарного законодавства. Більше 40 % знайшли при перевірці загальноосвітніх навчальних закладів. Також минулого року в області проведено епідемічне розслідування 10 випадків отруєння грибами», – зазначив Володимир Лазарчук.
Підбиті підсумки і у сферах карантину та захисту рослин. Зокрема, у минулому році карантинний режим оголошено на площі близько 92 гектарів по амброзії полинолистій та на 320-ти гектарах – де виявлено західного кукурудзяного жука.
Управлінням захисту споживачів за рік виявлено 586 видів різного роду порушень, до відповідальності притягнуто більше сотні посадових осіб. Разом з тим, досліджено 290 рекламоносіїв, у третини з них зафіксовано порушення.
Серед напрямків Держпродспоживслужби є моніторинг цін по аптечній мережі, які беруть участь в Урядовій програмі «Доступні ліки», а також реєстрація сільськогосподарської техніки.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
950 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × один =

НОВИНИ