Світ моди примхливий, він не терпить стереотипів і потребує креативності. Щоб «вклинитись» у стихію і тим паче втриматись «на хвилі», потрібно мати не тільки талант, а ще й дипломатичність, стресостійкість і стовідсоткову працездатність. Відомій рівненській дизайнерці Мірі Царук цілком вдалося захопити свою аудиторію не тільки у Рівному, а й далеко за її межами. Про мрії дитинства та кар’єру з нуля читайте у Новинах по-рівненськи далі.
Міра Царук
Все починалося, як годиться у дівчаток – з ляльок. Поколоті пальці, випрошені клаптики тканини та перші пошиті сукенки. Та у Міри Царук дитяче захоплення пішло далі, вже у старших класах вона «на око» створювала свій перший «look». Після школи сумнівів не мала – потрібно йти навчатись.
«Я не розумію, як можна бути дизайнером і не вміти шити», – каже Міра.
Свою базову освіту дизайнерка отримала у технікумі в Острозі. А далі… далі життєві турботи захопили і віддалили від своє мети.
«Якийсь час я працювала на різних роботах, а потім в одну мить згадала про що я мріяла все своє життя» – розповідає модельєрка Міра Царук.
Так, у селищі звідки родом дизайнерка, з’явилось її перше ательє.
«В Гощі я пропрацювала сім років. В мене були люди і справи йшли гарно, але я зрозуміла, що мені цього мало», – пригадує дизайнерка. – «Кинула все і переїхала у Рівне. Не мала тут нікого і нічого, але за півроку стали з’являтися перші клієнти».
Поволі, але наполегливо Міра Царук досягла свого успіху – нині вона власниця студії дизайнерського одягу та має магазин власного одягу. Якщо у студії йде праця з клієнтами на замовлення, то у магазині представлені її авторські речі.
«Речі в магазині це суто моя творчість, те як я бачу жіночий образ» – розповідає модельєрка.
Міра Царук зізнається, коли працює над новими образами, ніколи не дивиться покази світових модельєрів – усе задля того аби уникнути впливу на особистий творчий процес.
А ще модельєрка каже – не терпить у моді конформізму.
 «Я наприклад люблю мереживо, але нині в авторських роботах використовую його мінімум. Просто коли ти п’ять років поспіль шиєш випускні сукні на замовлення з мереживом, з ним стає не цікаво працювати», – каже Міра Царук.
2018 рік став для модельєрки особливим, попри досвід роботи близько 14 років, уперше Міра Царук вирішила взяти участь модній події FASHION TIME.
Свою дебютну колекцію дизайнерка назвала «Ніжна сила».
«Часу було обмаль і все робилося у напруженому і швидкому темпі», – зізнається Міра Царук.
Основне послання колекції, що попри все жінка має виглядати жіночною, але при цьому їй має бути зручно та комфортно.
Для своїх робіт, Міра Царук надає перевагу натуральним тканинам, або якісній синтетиці.
«Я часто чую, навіщо ти витрачаєшся на дорогу тканину, але я поставила собі «планку» і хочу їй відповідати» – каже дизайнерка.
Міра Царук нарікає, часто зустрічає позицію серед клієнтів – «піду пошию, щоб було дешевше»: «За кордоном ручну працю цінують врази дорожче. У нас трішки інша позиція. Насправді, щоб створити, якісні речі потрібно в них вкласти дуже багато праці і фінансів».
А ще каже, дизайнерка у нових клієнтів часто бракує довіри, особливо взнаки дається попередній невдалий досвід з пошиття одягу на замовлення
На створення нових образів Міру Царук надихають нові емоції, подорожі і гарний настрій.
«Буває таке, що й дома спонтанно малюю. Багато є ескізів, які намалювала, щоб не забути. Лежать чекають свого часу», – розповідає дизайнерка.
У гардеробі дизайнерки переважають власні речі, Міра зізнається багато таких, які одягла раз-два, тай все.
«Якось так повелось, що кожного разу на урочисті події від мене чекають якогось нового образу», – каже дизайнерка.
Основним критерієм гарного вигляду жінки на думку Міри Царук є любов до себе.
«Якщо жінка себе любить та поважає її образ буде виглядати завжди по особливому», – каже дизайнерка.
При цьому, Міра Царук радить жінкам не забувати про самокритичність: «Ми всі різні, у нас різні фігури. Сукня сфотографована на моделі не завжди буде вигідно виглядати на фігурах іншого типу. Важливо вміти правильно оцінювати себе і підкреслювати свої плюси».
А ще модельєрка зазначає, дуже важливо аби речі виглядали доречно до ситуації – не годиться на пляжну вечірку, одягати елегантну сукню.
 Міра Царук переконує, світовою славою не марить, натомість постійно шукає шляхи до самовдосконалення. Цілі ставить перед собою конкретні. Імовірно, що спробує себе і Fashion Week.
«Було б цікаво поєднати жіночу та чоловічу колекції. Це звісно величезний труд та суттєві фінансові вкладення. Але думаю, що можна буде спробувати», – каже рівненська дизайнерка.
Підготувала Вікторія Малецька
Фото надані Мірою Царук
2 600 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 − один =

НОВИНИ