Щорічне фольклорно-етнографічне свято «Музейні гостини» зібрало на подвір’ї обласного краєзнавчого музею та парку Молоді сотні рівнян і гостей міста.
Цього разу презентувати свої вироби приїхали майстри декоративно-ужиткового мистецтва з Волинської, Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Полтавської, Кіровоградської та Київської областей. Також, свої творчі роботи привезли й умільці Рівненщини.
Нагадаємо, мистецький захід відбувається вже 26-й рік поспіль та завершує тижневий музейний марафон. Його в свою чергу започаткували у 2015 році.
«Дуже приємно, що на наші «Музейні гостини» щороку приїжджає все більше і більше учасників і гостей. Ми популяризуємо наше мистецтво та самі насолоджуємося традиціями збереження національних цінностей», – з вітальним словом до гостей свята звернулась заступниця голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко.
Почесною гостею дійства стала наша землячка, народна артистка Україна Оксана Білозір, яка висловила слова вдячності усім причетним до «Музейних гостин»:
«Ви творите і зберігаєте таким чином нашу культуру, показуєте своїми руками, як ви шануєте Україну, ви є осердям тих, хто нині любить нашу державу. Пишаюся кожним, хто дотичний до цього прекрасного свята».
На ярмарку зіркова гостя придбала для себе бублики, капелюшок, дитячу іграшку, глиняний посуд та сапку. А Світлана Кирилівна тепер матиме новий креативний кошик для освячення фруктів на свято Спаса.
Під час урочистого відкриття була погашена марка із зображенням краєзнавчого музею та його головним експонатом – картиною «Козак Мамай». Їх «Укрпошта» видрукувала тисячу штук. Також ввели в дію штемпель спецпогашення із новими символами Рівного. Охочі могли придбати ще й сувенірний аркуш, присвячений музею, на якому розмістили дев’ять марок з експонатами.
У рамках дійства відбулися виставки-продажі виробів із дерева, соломи, лози, глини, шкіри та бісеру. Свої роботи показали кращі вишивальниці, гончарі, ткалі, писанкарі, ковалі та художники. Народні умільці проводили майстер-класи.
Свої доробки на виставці-ярмарку також представили учні профтехучилищ області.
Атмосферу свята підсилили виступи аматорських і фольклорних колективів.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
278 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

одинадцять − чотири =

НОВИНИ