В населених пунктах Гощанського району і загалом в басейні річки Горинь зараз склалася не тільки в цьому році і в попередні 10-15 років дуже напружена ситуація стосовно водопостачання. В криницях позникала вода, земля тріскає, водоносний шар набагато знизився. …
Для розв’язання комплексу водогосподарських проблем у басейні р. Горині та забезпечення водопостачання м. Рівного і населених пунктів Гощанського району Рівненської області була прийнята Постанова КМУ від 1 червня 1998 р. №763 «Про поліпшення водогосподарського стану в басейні р. Горині та забезпечення водопостачання м. Рівного і населених пунктів Гощанського району Рівненської області».
Згідно даною постанови Хмельницька АЕС була зобов’язана: Міністерству охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки разом з іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади забезпечити у 1998 – 1999 роках проведення робіт з: оцінки впливу Хмельницької АЕС на довкілля та лабораторного контролю за станом поверхневих і підземних вод у басейні р. Горині;
Дане доручення виконано, а саме. При розробці матеріалів ОВНС добудови енергоблоку №2 Хмельницької АЕС (розміщені на веб-сайті Хмельницької АЕС), серед інших, було вивчене питання щодо впливу на водозабезпечення в басейні річки Горинь. За результатами досліджень негативний вплив ВП ХАЕС в межах зони спостереження (30 км.) відсутній. Матеріали ОВНС пройшли державну екологічну експертизу (Висновок №088 від 11.04.2003). Доопрацьовані матеріали ОВНС оцінюються позитивно.
Як відомо, ситуація щодо погіршення водогосподарського стану у першу чергу пов’язана з експлуатацією Горбаківсько-Гориньградського водозабору.
ВП ХАЕС підтримала звернення Гощанської РДА та сільських рад Гощанського району, Здолбунівської РДА та сільських рад Здолбунівського району щодо необхідності термінового вирішення питання водопостачання населених пунктів (лист Рівненської ОДА вих.№334/0/01-11/19 від 15.-1.2019). Для цього необхідно розглянути питання виділення коштів з Державного бюджету України для виконання заходів передбачених Постановою КМУ від 01.06.1998 №763 «Про поліпшення водогосподарського стану в басейні р. Горині та забезпечення водопостачання м. Рівного і населених пунктів Гощанського району Рівненської області».
Про це повідомляє Хмельницька АЕС
249 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

чотири × 3 =