Зупинити низку механізмів, технічних стан яких не відповідає вимогам безпеки і загрожує здоров’ю і життю працівників, запропонували керівництву ТОВ «Високовольтний союз — РЗВА фахівці Управління Держпраці у Рівненській області за результатами планової перевірки.
Після підписання припису та підсумкової наради керівного складу підприємства, на якій наглядовці проаналізували стан охорони праці та виявлені порушення, керівник видав відповідний наказ. У документі вказано, що до виконання заходів з усунення порушень: заборонити експлуатацію технологічного обладнання, що не відповідає вимогам техніки безпеки та нормативно-правовим актам з охорони праці; відсторонити від виконання посадових функцій керівників структурних підрозділів, які не пройшли навчання та перевірку знань з охорони праці в обсязі виконуваної ними роботи; не допускати до роботи працівників дільниці гальванопокриття без повного укомплектування засобами індивідуального захисту.
Рівненський завод високовольтної апаратури здійснює повний цикл виробництва обладнання високого, середнього та низького класів напруги — від проектування до шефмонтажу та сервісного обслуговування. Тут працює майже 1000 осіб. Наглядовці перевірили дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки в майже 30 структурних підрозділах підприємства.
Порушення деталізував на підсумковій нараді начальник відділу нагляду у промисловості Управління Іван Онищук. Він вказав на неприпустимість легковажного ставлення до безпеки працівників і підкреслив, що завдання наглядовців – не покарати, а попередити травматизм і вказати на виявлені ризики.
Перевіркою встановлено, що роботодавець не має належних дозволів: на електрообладнання, призначене для експлуатації (застосування) у вибухонебезпечних зонах, та на застосування електричного устаткування електричних станцій та мереж, що порушує «Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; на виконання робіт підвищеної небезпеки (газонебезпечні роботи), експлуатацію водогрійних котлів теплопродуктивністю понад 0,1 МВт. Не укладено договір на виконання даних робіт з організацією, яка має такий дозвіл.
Незважаючи на це, на підприємстві виконують роботи з експлуатації та обслуговування систем газопостачання та газового обладнання. Також серед суттєвих порушень — експлуатація пресового устаткування без декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.
Існує реальна небезпека нещасного випадку через механічний контакт оператора з рухомими деталями пресів марки URSVIKEN (Швеція), в яких відключені фотоелектричні блокувальні пристрої, передбачені заводом виготовлювачем для зупинки рухомих деталей у разі наближення рук оператора до небезпечної зони. Є порушення і в технічному стані деякого іншого обладнання.
Не поновлена загальна схема електропостачання підприємства. Не проведено належного періодичного вимірювання в електроустановках. Не забезпечений повно мірою підземний газопровід підприємства електрохімічним захистом від корозії.
Працівники не забезпечені належно нормативно-правовими актами з охорони праці, а деякі інструкції, що діють в межах товариства, не відповідають вимогам, не встановлюють правила поведінки і виконання робіт під час здійснення тієї чи іншої технологічної операції. Не всі керівники підрозділів пройшли навчання та перевірку знань в обсязі виконуваної роботи. На підприємстві не видаються наряди-допуски на виконання газонебезпечних робіт при проведенні технічного обслуговування ГРП, ШГРП та ГРУ.
До адмінвідповідальності притягнуто 5 посадових осіб підприємства.
Про це повідомляє Управління Держпраці у Рівненській області 
762 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

чотирнадцять + 12 =

НОВИНИ