Як повідомляє Рівненський обласний лабораторний центр, в Рівненській області зареєстрований випадок захворювання на правець.
Захворів дворічний хлопчик з  Корецького району. Дитини гралася  на подвір’ї та отримала невеличке садно на правому коліні. Вже за три тижні після цього у малечі з’явилися перші ознаки правця – дитина не могла відкрити рот, мала утруднене ковтання, попирхування під час їжі, відмічалось закидання голови.
З 28.08.2018 р дитина перебуває в реанімаційному відділенні Рівненської обласної дитячої лікарні. 
Діагноз: Правець, важкий перебіг, генералізована форма.
Сьогодні я його бачив. Він був живий, він дихав. Допомагав апарат штучного дихання. Три тижні після кожного пробудження перша думка: чи жива ще дитина? Нав’язлива така думка. Чи переможе дитина наслідки дурості та злочинної недбалості дорослих? Шанований в області лікар каже: витягав таких пару раз. Дав надію. Ледве подряпане колінце. Правець. У хлопчика двох років. Так хочеться, щоб Михась вижив. Дуже. Всі хочуть, щоб діти не помирали. Не всі роблять для цього все необхідне“, – пише з цього приводу у себе на сторінці у Фейсбуці  в.о. директора Рівненського обласного лабораторного центру Роман Сафонов
Новинами по-рівненськи очільник Рівненського обласного лабораторного центру наголосив, що дитина не отримала жодного щеплення проти правця, хоча в області з протиправцевою вакциною  проблем немає.
Довідково: правець  гостра інфекційна хвороба, яку спричинює анаеробний мікроорганізм Clostridium tetani. Характеризується ураженням нервової системи та проявляється періодичними генералізованими клонічними судомами на тлі постійного тонічного напруження скелетних м’язів. Правець може виникнути після будь-яких травм з пошкодженням шкіри та слизових оболонок, забруднених спорами збудника.
2 757 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

шість + 20 =