Ціна життя кожної такої людини становить декілька десятків тисяч на місяць.
Як дорослі, так і діти отримують безкоштовне лікування в спеціальному Центрі, який запрацював два роки тому на базі Рівненського обласного диспансеру радіаційного захисту населення.
До слова, в Україні таких центрів лише два – У Рівному та Львові.
Із батьками дітей, хворих на цю недугу, зустрілася заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко. Разом з керівництвом обласного управління здоров’я обговорили нагальні проблеми, що виникають при лікуванні.
За словами мами такої дитини Зінаїди Веремчук, окрім ліків, які закуповуються за державні і обласні кошти, є потреба у дієтичних сумішах та препаратах для очистки легень. Такі дороговартісні засоби потребують щомісяця близько 10 тисяч гривень. Не вистачає на сьогодні і ліжкомісць.
«Лікування дітей з такими захворюваннями потребує великих коштів і моральних затрат. Тому такі зустрічі є важливими. Ми звернемося до Кабміну та МОЗу із пропозицією щодо фінансування усіх орфанних захворювань за державний бюджет. Адже є громади, які не спроможні утримувати таких людей. Також проситимемо про включення цієї категорії хворих у пільгове забезпечення необхідними засобами», – зазначила Світлана Богатирчук-Кривко.
Наразі в Центрі для хворих на муковісцидоз обладнують додаткову палату.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
357 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

один × 4 =

НОВИНИ