В Острозькоиму районі до реанімаційного відділення 20 вересня із симптомами гострого отруєння був направлений чоловік 1961 року народження. Причина отруєння – гриби дощовики, які були зібрані на лузі поблизу дому.
Гриби пройшли кулінарну обробку, були відварені та протушені, проте це не врятувало від отруєння. Наразі чоловік продовжує лікуватись в терапевтичному відділенні, його стан розцінюється як середньої важкості.
В розпалі грибний сезон після дощів. Багато мешканців Рівненщини направляються на «тихе» полювання, а захопившись своїми лісовими знахідками, забувають за небезпеку, яка чатує на них.
Грибні отруєння у нас реєструються щороку десятками випадків, також зустрічаються смертельні випадки. Більшість отруєнь обумовлені вживанням пластинчатих отруйних грибів (насамперед, блідої поганки), які помилково сприймаються за їстівні печериці та сироїжки.
Для багатьох збирання грибів – це справжнє хобі та задоволення, проте необхідно бути впевненим кожного разу, коли гриб кладеться у кошик. При найменшому сумніві – викидати!
Не купуйте дикорослі гриби на стихійному ринку, бо ви не знаєте походження цих грибів, місце, де вони виросли, а також те, скільки часу ці гриби вже пролежали після збирання.
Повідомляють спеціалісти Держпродспоживслужби  та застерігають про небезпеку вживання дикорослих грибів.
347 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 + девять =