митницяРівненською митницею ДФС попереджено спробу незаконного переміщення через митний кордон транспортного засобу, шляхом подання документів, які мають ознаки підробки. Про деталі здійсненого порушення митних правил розповів заступник начальника Управління боротьби з митними правопорушеннями Рівненської митниці ДФС Юрій Андрусенко.
– Так, при ввезенні в Україну через митний пост «Городище» Рівненської митниці ДФС автомобіля марки «DAIMLER», громадянин П. заявив працівникам митниці, що він є нерезидентом і постійно проживає в Республіці Молдова і в якості підстави для такого переміщення пред’явив паспорт громадянина України для виїзду за кордон, з відтисками штампів «Постійне проживання Молдова» та «Прийнятий на консульський облік». Проте, Посольство України в Республіці Молдова надало нам інформацію, що громадянин П. на консульському обліку в Молдові не перебував, з будь-яких інших питань не звертався, а відтиски штампу та печатки в його паспорті не відповідають дійсності. Разом з тим, Державна міграційна служба повідомила, що даний громадянин зареєстрований на території України.
А тому, враховуючи всі обставини, Рівненська митниця прийшла до висновку, що під час тимчасового ввезення автомобіля марки «DAIMLER» громадянин П. був резидентом і на нього не розповсюджуються пільги надані іноземним громадянам. При цьому він повинен був сплатити митні платежі в сумі більш ніж 500 тисяч гривень.
Таким чином, громадянин П. вчинив дії спрямовані на переміщення транспортного засобу через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом. По даному факту складено протокол про порушення митних правил за статтею 483 МК України, санкція якої передбачає накладення штрафу у розмірі 100% вартості товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил разом з конфіскацією цих товарів.
Повідомляє Рівненська митниця ДФС
556 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

вісімнадцять − 5 =