????????????????????????????????????

Постійна комісія з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи розглянула видачу спецдозволів на користування надрами з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки бурштину, ДП «Укрбурштин» ПАТ «ДАК Українські поліметали» та ТОВ «Надра – Спецленд Ресурси».

Нагадаємо, з відповідними зверненнями до обласної ради звернулася Державна служба геології та надр України. Загалом мова йде про виділення підприємствам понад 35 тисяч гектарів у Сарненському та Березнівському районах, зазначив голова комісії Володимир Валявка. Зокрема, ДП «Укрбурштин» претендує на виділення майже п’яти тисяч гектарів, ТОВ «Надра – Спецленд Ресурси» — понад тридцяти тисяч.

До обговорення члени комісії також запросили колег по депутатському корпусу, а також представників місцевої влади. Так, голова Сарненської районної ради Руслан Серпенінов виступив проти виділення землі державному підприємству на тих умовах, які нині вказані у документах. За його словами, на ділянках, де раніше працювали підприємства з видобутку бурштину не проведено якісну рекультивацію. Окрім того, жителі району з недовірою ставляться до таких підприємств, підсумував Руслан Серпенінов.

Погодився з головою Сарненської районної ради й член комісії Олександр Васильєв. Він впевнений, якщо підприємства таки отримають дозволи на дослідно-промислову розробку бурштину, при цьому не маючи ніяких зобов’язань перед громадою — у районі різко зросте соціальна напруга.

big 05.JPGЯк результат, члени комісії одноголосно проголосували за те, щоб рекомендувати голові обласної ради Володимиру Ковальчуку звернутися до Державної служби геології та надр України з проханням в термін до полудня 22 лютого 2016 року відкликати звернення у зв’язку з необхідністю доопрацювати заявниками подані документи. Якщо ж держслужба не зробить цього, комісія наполягає внести на розгляд пленарного засідання позачергової четвертої сесії облради проект рішення щодо відмови в погодженні надання надр ДП «Укрбурштин» ПАТ «ДАК Українські поліметали» та ТОВ «Надра – Спецленд Ресурси».

Разом з тим, присутня на засіданні комісії депутат Київської обласної ради від Радикальної партії Олега Ляшка Вікторія Киреєва повідомила, що Київська облрада звернулася до суду з метою скасування Постанови «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо відповідності основним вимогам до дозвільної системи у сфері господарської діяльності». Саме цей документ, зокрема, встановлює термін у тридцять календарних днів для подальшого розгляду та погодження місцевими радами пакету документів для отримання заявником спеціального дозволу на користування надрами. А це суперечить низці законодавчих актів, у тому числі Закону  «Про місцеве самоврядування в Україні», зазначив голова Рівненської обласної ради Володимир Ковальчук.

— Я особисто зустрічався з тимчасово виконуючим обов’язки голови Державної служби геології та надр України та обговорив необхідність відміни постанови Кабінету міністрів, відповідно до якої у 30-денний термін надаються спецдозволи на користування надрами. Місяць часу замало, аби ґрунтовно опрацювати документи. А якщо обласна рада не встигне відповісти вчасно, підприємство автоматично отримає дозвіл на видобуток бурштину. Користуючись такою дірою в постанові практично будь-хто може видобувати «сонячний камінь», — роз’яснив Володимир Ковальчук.

Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

У Рівному невідомий повідомив, що залізничний вокзал заміновано

У Рівному чоловік на очах у поліції скоїв самогубство

У Рівному під житловим будинком спалили авто

На Рівненщині в урочищі Гальбин СБУ провела нічний рейд

На Рівненщині вогнеборці врятували із задимленої оселі літню жінку

У Рівному судитимуть капітана поліції, який одержав неправомірну вигоду у сумі 15 тис грн

Рівненський актор Петро Ліснічук попри невтішні прогнози лікарів іде на покращення

Швидка з Рівненщини змагається за першість на «Галицьких ралі»

На Рівненщині діти влаштували пожежу

У Рівному у жінки викрали «Lexus RX 350»

561 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 + два =