Тактильні малюнки, Брайлівський алфавіт, годинник, кубики, буквенно-фонетичний набір, доміно та фігурки звірів.
Такі навчально-дидактичні матеріали для незрячих та слабозорих дітей вперше в Україні розробили та почали виготовляти на 3D-принтері в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці.
Генераторами ідей стали представники обласного осередку Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» Петро Поліщук та Ніна Асєєва. А втілити в життя їх задуми допоміг волонтер Михайло Грушевський. Чоловік навчав працівників бібліотеки працювати на 3D-принтері та вирішив підтримати слабозорих у створенні таких необхідних для них речей.
Презентацію тактильної продукції для слабозорих відвідала заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко.
«Нині роль бібліотек змінюється. Добре, що 17 років тому обласна книгозбірня впровадила проект «Вікно в Америку», який дозволив отримати 3D-принтер. І тепер бібліотека презентує продукцію для слабозорих. Такі діти не повинні бути відокремлені від суспільства. Тепер вони можуть вчитися на цих матеріалах і швидше адаптуватися  до життя. Також це є кроком вперед у впровадженні інклюзивної освіти», – зазначила Світлана Богатирчук-Кривко.
За словами Михайла Грушевського, надруковані тактильні матеріали проходили апробацію у вихованців спеціалізованого садочка №35 у Рівному, Клеванської  школи-інтернату для дітей з вадами зору та неодноразово вдосконалювалися. А ще волонтер сам розробив куб вираження емоцій – генератор шестикрапки. За його допомогою дитина може показати тактильно те, що вона відчуває.
В планах ініціаторів задуму – запатентувати вже створені розробки та змоделювати нові. Зокрема, вони хочуть створити карти міста, тролейбусних маршрутів та настільні ігри. А нещодавно їхніми роботами вже зацікавилися поляки.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
446 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 − чотири =

НОВИНИ