Нещодавно на Поліссі дитину вкусила змія. Дворічний хлопчик бавився на вулиці разом з іншими дітьми, як раптом відчув пекучий біль у ніжці, після чого Андрійко похапцем побіг додому.
Подивились, спочатку не було видно, що два зубчики, а було таке, як один укус“- розповідає мама хлопчика Марія Богданець.
“Вкусила бджола” – таким було перше припущення медиків, утім такі симптоми, як млявість та набряк, який постійно збільшувався дали підстави вважати по іншому. Вже в обласну лікарню Андрійка привезли у важкому стані.
На момент поступлення стан дитини був важкий за рахунок інтоксикаційного синдрому” – розповідає лікар-анестезіолог Рівненської обласної дитячої лікарні Оксана Боровська.
Після огляду та аналізів медики встановили діагноз – дитину вкусила отруйна змія. Андрійка потрібно було терміново рятувати. Для цього необхідно було ввести дитині сироватку, якої в медичних закладах Рівненщини – не виявилося!
Нам привезли вакцину з Обухова“, – каже Марія Богданець.
Нині найгірше позаду, утім дитині прийдеться ще довго лікуватися.
Місцеві жителі на Радивилівщині розповідають – у лісі плазунів багато і не рідкість, що вони проповзають у двори до людей.
Між тим, рівненські зоологи наголошують – “при зустрічі” не брати змій у руки, не наступати ногами, не хапатися за палку, потрібно спокійно відійти у сторону.
Вирушаючи на відпочинок до лісу зважайте також на те, що у плазунів триває період спарювання і їхня отрута дуже токсична, а тому не ходіть густими чагарниками, не заглядайте під велике каміння та колоди. Якщо ж халепа таки сталася, та вас вкусила змія, не баріться й одразу звертайтеся до медиків, ваше життя може врятувати лише сироватка.
Вікторія Малецька
2 095 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 + 5 =