????????????????????????????????????

Голова Рівненської обласної ради Володимир Ковальчук підписав розпорядження про скликання на 23 лютого 2016 року позачергової сесії, щодо видачі спецдозволів на геологорозвідку та дослідно-промисловий видобуток бурштину у Сарненському та Березнівському районах.

Зокрема, за словами Володимира Ковальчука, 16 грудня 2015 року Кабінет міністрів України прийняв постанову, згідно якої обласна рада у 30-денний термін повинна надати відповідь компанії, яка подала заявку щодо отримання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, яке, в тому числі, передбачає дослідно-промислову розробку бурштину. Якщо ж у цей час підприємство-заявник не отримає відповіді – вважатиметься, що депутатський корпус автоматично погодив видачу такого дозволу.

Володимир Ковальчук повідомив, що до обласної ради вже звернулося два підприємства з метою отримання спецдозволів, які б надали їм право видобувати «сонячний камінь». Вони претендують, загалом, на понад 30 тисяч гектарів земель на Рівненщині.

Тому голова облради скликає позачергове засідання, аби не дозволити підприємствам монополізувати видобуток бурштину. Окрім того, Володимир Ковальчук закликає колег по депутатському корпусу звернутися до Уряду щодо внесення змін до постанови та збільшення терміну розгляду заяв підприємств хоча б на три місяці. Адже за тридцять днів важко ґрунтовно дослідити документи подані компаніями і, як результат, нечесні підприємці можуть отримати контроль над видобутком бурштину.

– Ці «ділки» можуть затягувати з надсиланням документів, або ж ці папери взагалі можуть «загубитися» під час пересилки поштою. Окрім того, на опрацювання заяв теж потрібен час. Відповідно, якщо обласна рада на встигне відповісти вчасно, підприємство автоматично отримує дозвіл на видобуток бурштину. Користуючись такою дірою в постанові практично будь-хто може видобувати «сонячний камінь». Хочу сказати, що обласна рада цього не дозволить. Однак, вже маю інформацію, що певні фракції можуть саботувати позачергову сесію, аби таким чином надати дозволи підприємствам. Позачергова сесія покаже, хто з обласних обранців лобіює інтереси цих компаній, – зазначив Володимир Ковальчук.

Також голова обласної ради зауважив, що особисто зустрічався з тимчасово виконуючим обов’язки голови Державної служби геології та надр України та обговорив необхідність змін постанови Кабінету міністрів, відповідно до якої й надаються спецдозволи на користування надрами.

Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

На Рівненщині презентують сайт Пам’яті

У День Героїв Небесної Сотні головне не піддаватись на провокації

Біля с. Єльне на Рокитнівщині вилучено мотопомпу

На Рівненщині чоловік відседить 7 років за три удари кулаком у голову

На Рівненщині СБУ викрила багатомільйонну оборудку з коштами Аграрного фонду

У двох районах Рівненщини готуються до виборів

На Рівненщині власник пересувного зоопарку залишив тварин напризволяще

Працівники культури Гощанщини просять допогти колезі стати на ноги

На Рівненщині крадії залишили викрадений автомобіль на узбіччі

У Кузнецовську афганець намагався вкоротити собі віку

555 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 − 4 =