Як писали раніше “Новини по-рівненськи” посилаючись на прес-службу прокуратури Рівненської області, на Рівненщині правоохоронці встановлили факти вчинення неправомірних дій посадовими особами СЛАП «Дубровицький держспецлісгосп» та ДП «Соснівське лісове господарство» – здійснено незаконну порубку дерев.
Зокрема, встановлено, що у порушення вимог лісового законодавства відповідальні особи зазначених лісгоспів видали лісорубні квитки на здійснення рубок, що не були передбачені у матеріалах лісовпорядкування. У подальшому, на підставі лісорубних квитків було зрубано 560 дерев різних порід, переважно – сосна, на лісових ділянках загальною площею 5,8 га, чим завдано значної шкоди довкіллю.
У зв’язку із наведеним, з метою захисту державних інтересів прокуратурою Рівненської області внесено до суду позовні заяви щодо визнання незаконними дій посадових осіб лісових господарств щодо видачі лісорубних квитків.
Рівненським окружним адміністративним судом позовні вимоги прокуратури визнано обґрунтованими та їх задоволено.
Також за наслідками виявлених порушень прокуратура ініціювала внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про вчинення кримінального правопорушення за фактом незаконної порубки лісу. Досудове розслідування доручено здійснювати органам поліції.
Утім з такою позицією прокуратури не згідні у  Рівненському обласному управлінні лісового та мисливського господарства. Зокрема, з цього приводу вони пишуть на своє офіційному сайті наступне:
ДП «Соснівський лісгосп» оскаржує в Апеляційному суді рішення Рівненського окружного адміністративного суду, якій лише частково задовольнив позовні вимоги прокуратури, щодо визнання незаконними дії посадових осіб підприємства. Оскільки на сьогодні рішення суду не набуло чинності, немає підстав говорити про порушення закону лісівниками Соснівського лісгоспу.
На думку прокурати, на підприємстві незаконно провели рубки з розширення лісової дороги. Однак ці роботи були заплановані матеріалами лісовпорядкування (документ, який передбачає комплекс заходів, спрямованих на забезпечення ефективної організації та науково обґрунтованого ведення лісового господарства, охорони, захисту, раціонального використання, підвищення екологічного та ресурсного потенціалу лісів, культури ведення лісового господарства, отримання достовірної і всебічної інформації про лісовий фонд України, планує роботи в лісі).
Водночас працівники лісового господарства наполягають, що при видачі лісорубних квитків на проведення вказаних робіт керувалися чинними Методичними вказівками Державного агентства лісових ресурсів України 2010 року. Відтак нині вони відстоюють свою правоту у суді.
До слова, інше лісогосподарське підприємств СЛАП «Дубровицький держспецлісгосп» на сьогодні ліквідоване. 
Чим закінчиться судова тяганина читайте на нашому сайті згодом. лісреклама реклама
851 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

вісімнадцять − 5 =

НОВИНИ