pm463image001За неповних три місяці проведених спільних рейдів із працівниками лісового господарства поліцейські області перевірили більше половини пилорам Березнівського району. За фактами незаконних порубок лісу і розкрадання деревини відкриті кримінальні провадження.
За час проведення рейдів поліцейські Березнівського відділення поліції разом із колегами з інших структурних підрозділів та місцевими лісівникамиперевірили 80 пилорам.
«За результатами відпрацювань у серпні-жовтні на території району виявлено та вилучено близько 400 кубічних метрів незаконної деревини породи сосна і дуб, приблизна вартість якої становить майже 600 тисяч гривень, — повідомив начальник Березнівського відділення поліції Андрій Кушик. — Досудове розслідування нині триває у відкритих шести кримінальних проваджень за фактами незаконних порубок лісу та розкрадання деревини. Разом із тим складено чотири адміністративних протоколи за порушення порядку провадження господарської діяльності відповідно до статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення».
Керівник поліції Березнівщини наголошує, що метою проведення таких рейдів є не перешкоджання господарській діяльності особам, які займаються розпилюванням деревини, а, насамперед, аби вони провадили свою діяльність офіційно, мали всі необхідні дозвільні документи та сплачували податки в місцеву казну.pm702image004
Березнівський район один із найбільших в області за лісистістю. Як зауважив інженер охорони із захисту лісу ДП «Березнівське лісове господарство» Кирило Євтушин, питання охорони лісів від самовільних порубок для цього поліського краю особливо актуальне. Чотири мобільні групи з числа працівників лісгоспів і поліцейських здійснювали перевірку пилорам, лісових масивів, а подекуди і приватних господарств на предмет виявлення та вилучення незаконно добутої деревини.
«Перевіряємо наявність бірок, клеймування і, звісно, документів, — зазначає Кирило Євтушин. — Якщо документи відсутні і власник не може підтвердити походження деревини, вона вилучається і зберігається на територіях лісгоспів. При пред’явленні відповідних документів, лісопродукція повертається власнику. В іншому випадку через фіскальну службу вирішується питання про реалізацію її в дохід держави».
За даними Березнівського відділення Рівненської ОДПІ ГУ ДФС області на території району на сьогодні зареєстровано півтори тисячі суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб, із яких лише десять відсотків здійснюють лісопильну діяльність, а відтак сплачують податки до місцевого бюджету.
Придбати куб деревини породи сосна на Березнівщині нині можна орієнтовно за півтори тисячі гривень або в межах тисячі. Себто, або законно дорожче, або незаконно дешевше. На превеликий жаль, наші громадяни схиляються до другого варіанту. Однак, де одні економлять, інші недоотримують. Адже, купуючи нелегальну деревину, втрачаються не лише надходження до бюджету, а й знищуються лісові насадження. Тому подібні спільні відпрацювання триватимуть і надалі.
Повідомляє відділ комунікації поліції Рівненської області
Теґи:   
733 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

вісім − чотири =

НОВИНИ