84cd57673b0993b8f4b9432a1a7c69f1У комунальному закладі «Рівненська обласна бібліотека для молоді» Рівненської обласної ради відбулося вручення Всеукраїнської літературної премії імені Івана Низового її першим лауреатам. З вітальним словом виступили поет Микола Пшеничний, який особисто знав Івана Низового, та член Рівненської обласної організації товариства «Просвіта» Євгенія Гладунова.

У програмі заходу звучали спогади Лесі Низової про батька, присутні ділилися думками про літературну творчість Івана Низового, декламувалася його поезія, демонструвалися фрагменти фільмів з виступами письменника.

Першими лауреатами премії імені Івана Низового стали:

Світлана Костюк з Нововолинська за книгу поезій «Траєкторія самоспалення»;8f5acedcec56f5e8525131184b48b678

Анна Лимич-Войнарович – голова Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України за упорядкування книги-пам’яті «Революція Гідності. Війна»;

Надія Кошель, вчителька математики Верхньобогданівської ЗОШ на Луганщині за книгу «Три пелюстки веснодня», яка не змогла приїхати на церемонію вручення через події на Сході країни;

Марина Брацило, молода запорізька поетеса та письменниця за книгу «Шовкова держава», яка трагічно загинула в червні 2013 року.

Засновником премії на вшанування письменника виступила його дочка Леся Низова. Подія відбулася на Рівненщині за ініціативи доцента НУ «Острозька академія» Анатолія Криловця.

Іван Низовий (3.01.1942–30.09.2011) – поет, прозаїк, публіцист, журналіст, редактор, громадський діяч. Народився в Сумській області, тривалий час проживав в Луганську, де і похований. Автор понад 100 збірок поезій, прози, публіцистики, перекладів, творів для дітей, знаний майстер красного письменства України.

Книги Івана Низового виходили в Ужгороді, Львові, Рівному, Києві, Донецьку, Луганську. Його твори перекладалися російською, болгарською, польською, англійською, чеською, словацькою, угорською, азербайджанською, татарською, чуваською мовами.

Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

На Рівненській АЕС ремонтують енергоблок

Демобілізовані Рівненщини везли додому гранатомети

У колоніях Рівненщини засуджені новорічні свята “святкували” без алкоголю

Скільки ялинок продали лісівники Рівненщини до новорічних свят

Рівненська митниця вже видала понад 60 преференційних сертифікатів EUR.1

На Рівненщині через негоду вантажівка «DAF» перегородила одну зі смуг, а легковик «Volkswagen» з’їхав у кювет

На Рівненщині СБУ викрила агента російських спецслужб

27 тисячам мешканців Рівненщини перерахували плату за тепло

На Рівненщині обрали головного фермера

tomat_green-01

531 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 + 9 =