Настоятель Свято-Михайлівського храму Млинова протоієрей Тарас Варварук та хористи кліросного хору 30 березня взяли участь у відкритті та освяченні меморіальної дошки загиблому в АТО млинівчанину, випускнику Млинівської районної гімназії, Кірисю Олексію.

DSC02626

На мітингу були присутні педагогічні працівники та учні гімназії, керівництво району, селища, відділу освіти, родина, друзі, однокласники загиблого, учасники АТО та громадськість райцентру.

Присутні дізналися сторінки біографії Героя, однокласник Олексія підполковник ЗСУ Олег Басалига поділився спогадами про зустріч на фронті зі своїм другом та побратимом, який не просив полегшення фронтових умов, а прагнув якнайкраще прислужитися Україні. Брат Юрій, також демобілізований боєць АТО, зазначив, що намагався вберегти Олексія від участі у воєнних діях, однак наполегливість і бажання бути потрібним своєму народові взяли верх – і Олексій пішов воювати.

DSC02642

Настоятель Свято-Михайлівського храму протоієрей Тарас Варварук, який особисто знав загиблого, зустрічався з ним як волонтер, після освячення меморіальної дошки виступив із промовою. Отець Тарас, зокрема, зазначив, що як і Олексій, чоловік Божий (у цей день Церква вшановує його пам’ять), відмовився від земних благ і людської слави, а захотів послужити Богові, чим удостоївся слави Божої, так і Кірись Олексій, який цього дня мав би відзначати 35-річчя від дня народження та день Ангела, відмовився від можливості жити у мирі та спокої зі своєю родиною, а пішов до війська, щоб свідомо виконати свій громадянський обов’язок, чим послужив народові і Україні. Отець Тарас також закликав започаткувати таку традицію: щорічно у цей день вшановувати пам’ять загиблого.

DSC02646

З уст інших виступаючих також прозвучали слова співчуття на адресу родини Олексія, заклики свято берегти пам’ять про його подвиг.

Присутні поклали квіти до меморіальної дошки та вшанували пам’ять Героя хвилиною мовчання.

Світлана Швайчук (джерело: rivne-cerkva.rv.ua)

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

Як підготувати рівнянок до літа знають у «GOLDEN LADY»

Два підприємства Рівненщини, де працюють інваліди, матимуть податкові пільги

НА РІВНЕНЩИНІ ПРАВООХОРОНЦІ ВИЛУЧИЛИ МАЙЖЕ 13 КІЛОГРАМІВ БУРШТИНУ

Рівненські спортсмени-ветерани стали чемпіонами з поліатлону

У ДТП загинув рівнянин (відео)

На Рівненщині у старателів вилучено бурштин, мотопомпи та інше знаряддя

Перші об’єднані громади Рівненщини отримають 25 мільйонів на розвиток

Молодь Рівного у суботу готуватиме зоопарк до весняного сезону.

ДОПОМОЖІТЬ ЗНАЙТИ БЕЗВІСТИ ЗНИКЛОГО ЖИТЕЛЯ ГОЩІ

НК «Верес» готує до показу фільм про своє становлення

1 568 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

чотири × 4 =