фото ілюстративне з мережі Інтернет

фото ілюстративне з мережі Інтернет

П’ятирічну дівчинку розбещував сусід, до дітей якого та приходила гратись! Приголомшливий злочин трапився у селі Оженин Острозького району. Залишившись в хаті наодинці, 32-річний чоловік зняв із дитини спідню білизну, познущався, а потім пригрозив, щоб нікому не розказувала. Його дружина у цей час була городі. Дитина покірно мовчала, та біль пересилив. Як тільки батьки дізнались про наругу над їхньою донечкою, звернулись до поліції. А кривдник дитини – до психіатрів. І це збентежило людей. Бо маючи висновок про неосудність, збочинець зможе уникнути покарання.
Останні кілька днів п’ятирічна Софійка до чужих людей ставиться з острахом. Та дитячість переважує і навіть для незнайомців комунікабельна дівчинка хвалиться новою сукнею, яку напередодні купила мама. А ще знайомить із щоденним розпорядком дня дружньої родини Кондратюків: «Мама прибирає в хаті і варить їсти. Як Артем (це молодший братик дівчинки) спить, я підмітаю в хаті, а потім іду гуляти. Спочатку до Андрійка, а потім – до Владика».Хлопчики – однолітки Софійки. І хоч зазвичай вона грається з ними, того дня рушила до сусідської хати – там теж є діти. Кількахвилинні гостини повністю перевернули життя родини дівчинки. «Софійка лежить і в неї сльози течуть, просто крізь сон течуть сльози. Ви знаєте, – ділиться мама дівчинки Тетяна, – я оце все тільки осмислила і воно вже в мені зараз сидить. Лягаю спати, закриваю очі і мені ця картина перед очима». По обіді дівчинка повернулась додому від сусідів, та поскаржилась на біль у сідничках. Мама зауважила, що Софійка довго їздила на велосипеді. Взяла до прання її речі і помітила на білизні кров. Зіпхавши все на злощасний велосипед, жінка займалась хатніми справами. Аж поки дівчинка не розповіла старшій сестричці приголомшливих подробиць її гостювання у сусідів. «Приходить Наташа (страша сестричка постраждалої дитини)і каже: мені Софія щось таке розказала!» Тетяна не стримує сліз. Поруч, поки жінка розповідає, втирає очі тато дівчинки – Анатолій. Він від цієї новини отетерів. Одразу чимдуж кинувся до сусіднього обійстя. « Я ходив до нього того дня, але толку з того: він лежав п’яний, навіть не мукав. Поліція прийшла, ледве розштурхали», – пригадує чоловік.
32-річного підозрюваного Олександра одразу забрали до райвідділу в Острог. Його дружина каже: досі зв’язку з чоловіком не мала. Бо той зараз на лікуванні у психіатричній лікарні. Сама жінка про те, чи міг чоловік таке вчинити з малолітньою сусідкою , говорить невпевнено: раніше такого за чоловіком не помічала. А чому чоловік у психіатричній лікарні, їй невідомо.
Попри це сам факт його перебування у закладі обурив батьків дівчинки. Вони підозрюють, що таким чином сусід намагається уникнути суворого покарання. Втім, у поліції кажуть: Олександр у психіатричній лікарні лікується від …запою. Щоправда, під час цього лікування буде проведена судово-психіатрична експертиза, яка визначить його осудність. «Він усвідомив, що трапилось, вже кається про вчинене, критично оцінює свої дії, пояснює це станом алкогольного сп’яніння, погоджується, що в нього можуть бути певні розлади і висловив бажання пройти психіатричне обстеження», – прокоментував заступник керівника слідчого відділу Острозького відділу поліції. Богдан ШАПОВАЛОВ. Якщо вину Олександра доведуть, йому загрожує до восьми років ув’язнення. Та попереду ще чимало експертиз, кажуть у поліції. Серед них біологічна та психологічна. Остання стосується Софійки. « Ця експертиза дасть відповідь, чи дитина розповідає правду чи неправду. – Може фантазує? – Я не схильний думати, що вона здатна фантазувати, тому що п’ятирічна дитина такого не придумає», – говорить Богдан ШАПОВАЛОВ. Батьки прагнуть, аби дитина швидше оговталась. Втім, вона навпаки, замикається в собі, відмовляється говорити про пережите. А ще плаче увісні. Бо сни, вочевидь, такі, що дитина вже котру ніч боїться спати.
Надія Литвинюк

2 582 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

десять − два =